fbpx ITL jagas aastaauhindu - need said Kalev Pihl, Ericssoni tehas ja projekt EstWin | AM.ee

ITL jagas aastaauhindu - need said Kalev Pihl, Ericssoni tehas ja projekt EstWin

Eile otsustati ITLi juhatuse koosolekul iga-aastased auhinnasaajad IT sektoris ja kuulutati samas ka välja.

Aasta Tegija tiitli pälvis Sertifitseerimiskeskuse juhataja Kalev Pihl internetiturvalisuse teadlikkuse tõstmise eest laste, noorte, lastevanemate ja lastega töötavate inimeste hulgas. „Kalev Pihl on sellise tänu tegelikult juba ammu välja teeninud, sest ta on aastaid vabatahtlikult oma põhitöö kõrvalt tegelenud selgitustööga, kuidas internetti suhtuda ning kuidas ennast ja oma lähedasi seal peituvate ohtude eest kaitsta,“ ütles  ITLi president Taavi Kotka.

Tiitliga Aasta Tegu 2009 pärjati Lasnamäel asuva Ericssoni tehase avamine möödunud suvel. Tegemist on eelmise aasta ühe säravaima investeeringuga IKT valdkonda, mis näitas suure rahvusvahelise korporatsiooni usku Eesti riiki, inimestesse ning nende kvalifikatsiooni ja töösse suhtumisesse. Auhind anti üle tehase juhile Veiko Sepale.

Aasta Idee vääriliseks nimetati kogu Eestit uue põlvkonna  lairibainternetiga katma hakkav projekt EstWin. Idee tõstis teiste seast esile selle lai mõju kogu IKT sektorile.   „See on väga hea sektoriülese koostöö näide – EstWin liidab väga palju ettevõtteid,“ ütles Kotka. „Lisaks loob internetikasutajate baasi üle-eestiline laienemine aluse uute teenuste väljatöötamiseks.“

Avalikkuse silmis olnuks loogiline, et Aasta Piduriks valitakse Digiretsept, sest viimase aasta jooksul ei ole olnud teist niivõrd palju IKT valdkonna mainet kahjustanud projekti, kommenteeris Taavi Kotka. „Sektoril on väga piinlik, et Digiretsept ei tööta kohe esimesest päevast nagu kellavärk. Samas kui see ükskord tööle saadakse, on tegemist ikkagi olulise läbimurde ja ainulaadse lahendusega kogu maailmas,“ seletas ITLi president. „Ka eKooli suhtuti omal ajal suure eelarvamusega ning masinapõletajad võitlesid selle vastu.“

Nii kuulutaski ITL Aasta Pidruriks Sander Mägi AS Aqris Software’ist, kes oma kindlameelse tegutsemisega põhjustas IKT Demokeskuse 10 miljoni kroonise eksporditoetuse taotluse edasilükkumise. „Saada 24 ettevõtet ühe eesmärgi nimel tegutsema ei ole lihtne ülesanne ning sellisele masinavärgile kaigaste kodaratesse loopimine on Aasta Piduri tiitlit väärt“, põhjendas Microsoft Eesti juht ja ITL-is ekspordi valdkonna arendamise eest vastutav Rain Laane.

ITLi aastaauhindu jagatakse aastast 1998, Aasta Piduri tiitel anti välja esmakordselt.

Lisaks annavad Eesti Infotehnoloogia Sihtasutus ja ITL 2003. aastast välja ITLi Ustus Aguri nimelist stipendiumi, mis otsustati sel korral eraldada Tartu Ülikooli informaatikadoktorandile Dan Bogdanovile, kelle doktoritöö teema on „Privaatsust säilitav andmetöötlus praktilistes rakendustes“.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.