fbpx Nokia tutvustas uut lipulaeva - uue Symbianiga N8-t | AM.ee

Nokia tutvustas uut lipulaeva - uue Symbianiga N8-t

Eile saadeti meediale tutvustus, kus Nokia tutvustab lähemalt oma uut Nokia N8 nutitelefoni. Sellest peaks saama Nokia uus lipulaev ja see on ka esimene telefon, millest leiab Nokia omandatud Symbiani uue mobiiliplatvormi Symbian^3. Lisaks leiab N8 seest maailma suurima mobiilikaamerasensori ja sellega saab teha 12-piksliseid pilte - N8 on püstitanud mobiilinduses üsna mitu rekordit.

Nii nagu Apple iPhone 4G-ga, nii oli ka N8ga - kuidagi said välismaised ajakirjanikud selle kätte enne ametlikku esitlust ja esialgu see suurt vaimustust ei põhjustanud. Kasutajaliidest peeti pigem kohenduseks kui täiesti uueks Symbianiks, ka välimus põhjustas vastakaid arvamusi. Kuid kaamera suur sensor ja hea pildikvaliteet avaldasid muljet ning erinevalt N900st on N8 tugevast metallist, seega kestab ehk kauem ja näeb soliidsem ning ajatum välja. Kaamera filmib HD kvaliteediga (720p), tal on HDMI liides ning suudab väljastada 60 kaadrit sekundis.

Muidugi räägitakse N8 tutvustuses ka kõikvõimalikust ühendumisest sotsiaalvõrkudega, kuid keerulisemate nutitelefonide juures on see juba standardiks saanud. WebTV aga aitab vaadata telesaateid üle veebi, USB On-the-Go abiga võib telefonist suured failid väga mugavalt mälupulgale laadida, kindlasti on Nokia suureks plussiks ka Ovi Maps ehk tasuta navigatsioon koos tasuta kaartidega.

Symbian^3 sai ka palju uuendusi. Näiteks saab menüüsid kasutada mitte "topeltklikiga", mis teiste mobiiliplatvormidega harjunutele ebamugav tundus, vaid ühe puudutusega, toetatud on multipuuteekraan, ekraaniviipekäsud jne.

Müügile jõuab N8 aasta teises pooles.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.