fbpx EMT katab selle aasta jooksul kiire internetiga 60% Eestist | AM.ee

EMT katab selle aasta jooksul kiire internetiga 60% Eestist

EMT plaanib 2010. aasta jooksul katta EMT kiire 3,5G internetiga 60% Eesti territooriumist ja 90% rahvastikust. Varem on Tele2 teatanud, et katab septembriks 55% ja Elisa lubas katta 50% Eesti territooriumist aasta lõpuks kiire internetiga.

Väljaspool suuremaid asulaid ja linnasid kasutab EMT kiire 3,5G võrgu laiendamiseks UMTS900 võrgutehnoloogiat, mis katab suuremaid alasid ja levib laiemalt. Sama tehnoloogiat kasutavad ka teised operaatorid.

Aasta alguses tegi EMT Eesti esimese 4G testi, valmistamaks ette 4G võrgu ehitust ja kuni 100Mbit/s internetiühenduse pakkumist ajaks, kui Eestis on 4G kommertssagedused jaotatud. Täna anti Ericssoni Tallinna tehases EMTle üle esimene uue põlvkonna Eestis valmistatud tugijaam.

EMT-l on kaetud kiire m-internetiga üle viiendiku territooriumist ning 3,5G levialas elab 900 000 inimest. Operaatori 3,5G võrk levib 90 linnas ja asulas: maakonnakeskustes,  väiksemates linnades, suvila- ja elamurajoonides ning maapiirkondades. 85% EMT võrgu andmesidest tehakse 3,5G võrgus ning 20% klientidest kasutab kõne kõrval ka mobiilset internetti.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.