fbpx Elion avas tenniseülekandeks 3D telekanali | AM.ee

Elion avas tenniseülekandeks 3D telekanali

Kolmemõõtmelisust on nimetatud kino päästerõngaks, kuid ka televisioon haarab uue dimensiooni oma arsenali. Elion avas eile esimesena Eestis Suure Slämmi tenniseturniiriks loodud 3D-kanali Eurosport 3D, mis edastab 3D-s spordimaailma tippsündmust Prantsusmaa lahtisi meistrivõistlusi tennises. Paraku saab esimest mitmepäevast spordisündmus Euroopas, mis jõuab täismahus 3D-otseülekandena vaatajateni, vaadata kõigis suuremates Elioni esindustes üle Eesti, kuid mitte kodudes.

Elioni tehnoloogiadirektori Kalev Reiljani sõnul suunab just 3D-tehnoloogia kõige jõulisemalt telemaailma arengut nii täna kui ka järgnevatel aastatel. „3D tulek on üks suurimaid samme telemaailma ajaloos ning kindlasti ei ole see vaid asjaarmastajate pärusmaa. 3D muudab teleri vaatamise kogemust niivõrd palju, et seda võiks võrrelda üleminekuga must-valgelt pildilt värvilisele,“ tähtsustas Reiljan 3D-televisiooni olemust.

Eurosport 3D kanalit saavad televisioonioperaatorid üle Euroopa edastada vaid valitud asukohtades, kanalit ei ole võimalik edastada klientide kodudesse. Kanal on nähtav 17 suuremas Elioni esinduses üle Eesti – alates 26. maist kõigis Tallinna esindustes ning alates 28. maist kõigis Tartu ja Pärnu esindustes, Narvas, Rakvere Põhjakeskuses, Haapsalus, Võrus, Viljandis ja Kuressaares. Kanal jääb avatuks kuni turniiri lõpuni ehk 6. juunini 2010.

Suure Slämmi turniiride hulka kuuluv Roland Garros tenniseturniir toimub 23. maist kuni 6. juunini 2010. Tegemist on spordimaailma ühe kõige mainekama sündmusega. Esmakordselt saavad inimesed kogu Euroopas kogeda turniiri 3D-otseülekandena, mis loob mulje, justkui televaataja oleks ise tenniseväljakul mängu jälgimas. Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel tennises filmitakse ja edastatakse 3D-otseülekandena kõiki Philippe Chatrier’i nimelisel peaväljakul toimuvaid matše.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.