fbpx Tele2 avas uue põlvkonna 4G ehk LTE testvõrgu | AM.ee

Tele2 avas uue põlvkonna 4G ehk LTE testvõrgu

Tele2 avas teise operaatorina Eestis uue põlvkonna 4G ehk LTE testvõrgu. Tele2 Eesti juhatuse esimehe Toomas Tiiveli sõnul töötab mõni päev tagasi avatud 4G testjaam edukalt. Testvõrgu katsetamisega tegeleb esialgu Tele2 tehnikameeskond, kuid lähinädalail on plaanis avada see proovimiseks kõigile huvilistele.

Tele2 tehnikadirektori Mart Nielseni sõnul kasvavad täna andmemahud ning nõudlus kiire interneti järele väga jõudsalt. „Kuigi 4G on kommertskasutuseks praegu veel tulevik, käivad ettevalmistused selle kasutuselevõtuks juba täna. Näeme, et tulevikus kolivad suurem osa eluks vajalikke internetiühendusi üle mobiilivõrku ja näiteks majapidamises piisab ühest netipulgast, mis jagab internetiühenduse laiali kõikidele majapidamisseadmetele. Paljudel tänapäevastel teleritelgi olemas internetisisend, valmidusega üle õhu internetti ühenduda. Siis, kui 4G ükskord kommertskasutusse jõuab, vastabki selle kiirus ka juba tarbijate ootustele,“ ütles Nielsen.

LTE (Long Term Evolution) ehk 4G on ülikiire mobiilne andmesideühendus, mis võimaldab andmeid alla laadida kiirusega kuni 170 Mbit/sek ning saata kiirustel kuni 90 Mbit/sek.

Eesti esimene 4G ehk LTE mobiilsidevõrk avati EMT poolt Solarises 25. veebruaril sel aastal.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.