fbpx Insenerikeskkond GrabCAD sai riskikapitalidelt neli miljonit | AM.ee

Insenerikeskkond GrabCAD sai riskikapitalidelt neli miljonit

Inseneridele 3D mudelite veebiraamatukogu ning teenusekeskkonna pakkuja GrabCAD sai riskikapitali investeeringuna 4 miljonit krooni, et tõusta kolme aastaga maailmas CAD-inseneride internetikeskkonnaks nr 1.

Asutajate Hardi Meybaumi ja Indrek Naruski kõrval on ettevõtte uuteks osanikeks Eesti Arengufond ja Astrec Baltic.

GrabCADi tahab maailmas levitada 3D CAD (computer-aided-design) mudelite taaskasutamise mõtet. Inseneridel kulub oluline osa tööajast selleks, et projekteerida juba mujal joonise kujul olemasolevaid tooteid või detaile. Selliste jooniste kättesaadavaks tegemine teistele annab inseneridele võimaluse tegeleda rohkem unikaalsete toodete ja detailide loomisega.

GrabCAD on Arengufondi rahvusvahelise äriinkubaatori SeedBooster kasvandik ja üks esimesi seemnefaasi investeeringuid portfellis. Arengufondi investeerimisekspert Andrus Oksa sõnul on Arengufondi äriinkubaatoris lihvitud GrabCADi äriplaani, pandud kokku rahvusvahelist koostöövõrgustikku ning aastaga on GrabCAD saanud investeerimisküpseks.

GrabCADi kaasasutaja Hardi Meybaumi kinnitusel on aasta jooksul tõestatud reaalsete tellimustega, et interneti kaudu on CAD-teenuste osutamine võimalik. "Et astuda ettevõte arengus järgmine suur samm, kaasasime ettevõttesse lisakapitali. Järgmiseks väljakutseks on CAD-mudelite raamatukogu ja teenustekeskkonna arendus, mis valmib 2010. aasta lõpuks. Lisaks on juba sõlmitud koostöölepped Eesti tootmis- ja insenerivaldkonna ettevõtetega ning läbirääkimised käivad Eesti ja Skandinaavia tehnikaülikoolidega, kellest saavad järgmise arendusetapi esimesed kasutajad ning kaasarääkijad," tutvustas Meybaum GrabCADi tulevikuplaane.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.