fbpx Windowsitelefoni rakendustemaailm 2 | AM.ee

Windowsitelefoni rakendustemaailm 2

Jätkame täna Windowsi rakendustemaailmaga (vt esimest osa siit) - mis on veel kuhjunud Windows Mobile 6.5 platvormiga HTC HD2 sisse. Seal on tegelikult juba väga palju asju, aga mõned asjad on tõesti natuke olulisemad ja vajalikumad. Nagu näiteks...

Wi-Fi Router

See rakendus oli ka juba HTC poolt telefoni pandud. Tark tegu - umbes viis aastat tagasi ilmusid esimesed sellised Windowsiga telefonist WiFi ruuterit tegevad rakendused ja läksid üsna ruttu ka tasulisteks. Seega on tasuta saadud asi ikka hea küll, kui tootja selle eest muretseb. Ega suurt leviala ja stabiilsust mobiilist ruuterina oodata ei maksa. Kuid hea on see näiteks siis, kui kaasas mõni arvuti, mida interneti saamiseks ei õnnestu kohe kuidagi mobiiliga ühenduda või kui oleks hea mitu arvutit netti ühendada, aga saadaval on vaid üks telefon, mis netti jagab.

Task Manager

Windows Mobile 6.5 Task Manager on platvormiga juba kaasas, aga peidetud kuhugi ikoonide vahele ära - tülikas on teda leida kui kiiresti vaja. See maksab avaekraanile ikoonina tuua, sest kiiresti võib teda vaja olla küll. Task Manager on Windowsis nagu Task Killer Androidis - surmab taustal lahti jäänud rakendusi, mis on multitaskingu alatine häda. Ikka jääb taustal ju miskit lahti telefoni kasutades. Task Managerist saab esile kutsuda mõne taustal tiksuva programmi või surmata, et mälu ja protsessorit rohkem vabaneks. Mõnikord on kiiresti vaja surmata mõni internetiühendust üles ajav programm, sest Windows Mobile´il on kombeks andmesideühendust lubada ka siis, kui see on välja lülitatud, kui mõni programm ühendust hädasti vajab. Siis aitab ühendusest keeldumiseks vaid seadetest millegi ära rikkumine.

SkyFire

Mobiilid saavad küll hakkama enamuse Javascriptis lehtedega, kuid annavad alla, kui kasutatakse Adobe Flashi. Nokia Maemo oli üks esimesi platvorme, kus ka mobiilis sai Flash-lehekülgi vaadata. Tegelikult on mitmele mobiiliplatvormile olemas ka Flashi toetav brauser - SkyFire. Ega ta muidu polegi suurem asi veebilehitseja kui vaid sellepärast, et toetab osaliselt Flashi. Näiteks saab Flash-pleieriga videoid vaadata otse veebis, flash-reklaamid ilmuvad ka ilusti veebilehtedele (oh häda), mitmed kujunduslikud Flash-animatsioonid on just nii, nagu peab. Samas on SkyFire tüütult aeglane, kapriisne internetiühenduse suhtes ja mõnikord jääbki lehti avama.

Mobiletag

Rakendus nimega Mobiletag on hea vöötkoodide ja 2D koodide lugemiseks, näiteks paljud veebilehed on mobiilirakenduste allalaadimiseks lingi QR koodina esitanud, et Mobiletagi suguste programmidega seda arvutiekraanilt pildistades saaks mobiilibrauseri kohe õigele lehele suunata. Mobiletag pildistab üsna hämarates tingimustes vööt- ja QR koode ja tunneb need ära. QR koodis oleva veebilingi saab avada kohe brauseris, vöötkoodis peituv kaubakood aga saadetakse otsingusse ja juhatatakse selle kauba müügilehele. Eesti kaupade puhul on valik väike, tavaliselt leiab mõne eBay kuulutuse, kuhu vöötkoodi põhjal suunatakse.

Foursquare

Pooleldi mäng, pooleldi töövahend - Foursquare aitab sõpradel vahetada asukohainfot ja öelda, kus poes, pubis, avalikus asutuses või firmakontoris nad hetkel on. Asjast teeb mängu see, et kohtades viibides saab virtuaalauhindu ja võib hakata koha "omanikuks". Firmad saavad end Foursquare´is reklaamida soodustustega. Kasutaja võib kuhugi jõudes asukohapõhiselt end kohta "sisse logida" ja seda teistele jagada. Näidatakse sisselogimiseks vaid nimekirja lähedalasuvatest objektidest.

Vt www.foursquare.com

Weatherbug

Kõige populaarsem ilmaprogramm marketplace´is on Weatherbug. See näitab hetkeilmasid, ennustusi, ilmauudiseid ja mis kõige põnevam - ka sademete radari-infot ja temperatuurikaarte. Isegi veebikaamerad on esindatud. Paraku Eesti kohta (ja isegi Soome-Rootsi kohta) infot peaaegu polegi, kaart töötab aeglaselt ja ilmajaama-info on puudulik. USAs on muidugi kõik korras.

Shazam

Nii nagu Androidis on TrackID, kuulub Shazam muusikatundjate hulka Windowsi ja Symbiani platvormil. Lased programmil kuulata raadiost tulevat lugu ja ta arvab ära, mis artisti, albumi ja looga on tegemist. Shazam töötab mõned päevad tasuta, siis hakatakse raha küsima.

Vt www.shazam.com

Võtame kokku

Muidugi on veel palju huvitavaid rakendusi, millega Windowsi telefon hakkama saab. Neid on ainult mõnikord keeruline leida, sest ametliku poe - Marketplace´i valik on suhteliselt väike. Kui olete kuskilt midagi huvitavat leidnud, siis võib leiu toimetusele saata - paneme Windows Mobile´i blogisse üles.

KAIDO EINAMA

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.