fbpx Apple tutvustas uut iPhone´i | AM.ee

Apple tutvustas uut iPhone´i

Apple tutvustas USA's San Fransiscos toimuval WWDC konverentsil järgmise põlvkonna iPhone´i. Nagu õunafirmale tavaks, näitas uut telefoni esimesena avalikkusele firma tegevjuht Steve Jobs. iPhone 4 on välimuselt sama kui mõned kuud tagasi lekkinud prototüüp.

Esitlusest saime teada mitme uue funktsiooni olemasolu. Uuest telefonist leiame kaks kaamerat, millest tagumine on viiemegapiksline (taustvalgustuse sensoriga) koos LED välguga ning eesmine tavalise VGA kvaliteediga. Peale selle leiab uuest telefonist ka güroskoobi, mis mõõdab kiirendust kuuel teljel ja arvestab ka gravitatsioonijõudusid.

Uuenduste seast paistab silma ka enneolematult selge ekraan, 326 pikslit ühe tolli kohta - resolutsiooniga 960x640 pikslit. Ekraani osas tuleks kindlasti ära märkida ka see, et uuel telefonil on kasutusel IPS- ja Retinal-tehnoloogiad (sama IPS tehnoloogia on kasutusel ka iPadil). See tagab pildi ja värvide selguse ka kõige suurema nurga all ning teksti puhtuse igal kaugusel.

Peale IPS ekraani on iPadilt uuele telefonile üle toodud ka Apple A4 protsessor. Lisaks suudab uus telefon salvestada videot HD kvaliteedis ehk 720p kaadrisuurusega ning 30 kaadrit sekundis. Telefoni ääristab roostevabast terasest ümbris, mis peidab endas kõiki vajalikke antenne (Wi-Fi, 3G, GPS, GSM ja Bluetooth). Tagamaks selge ja arusaadava heli, on uuele iPhone'ile lisatud kaks mikrofoni, millest teine tegeleb mürasummutusega.

Uus telefon hakkab jooksutama uut iOS 4 opsüsteemi, millele on lisatud üle 1500 rakendusliidese (API) ja 100 uut funktsiooni. Uue tarkvara abil on võimalik teha ka videokõnesid üle Wi-Fi ühenduse, see küll töötab vaid kahe iPhone 4 vahel.

Peale uue operatsioonisüsteemi avalikustas Apple ka uue iPhone´i rakenduse iMovie. Rakendus lisab telefonile praktiliselt samad funktsioonid, mis on saadaval ka Mac'ide pealt tuntud iMovie tarkvaral.

Viimase uuendusena saab välja tuua ka mõõdud, kõigest 9,3mm õhuke. Selliste numbrite juures julgeb Apple väita, et tegu on õhukeseima nutitelefoniga maailmas.

Esimesed viis riiki, kus iPhone 4 müügile tuleb, on USA, Prantsusmaa, Inglismaa, Saksamaa ja Jaapan. Plenaarkõnel avalikustati vaid USA hinnad - 16 GB mudeli eest tuleb rahakotti tühjendada 199 USA dollari võrra ning 32 GB mudeli puhul 299 dollari võrra. Loomulikult lisandub sellele ka kaheaastane operaatorileping AT&T võrgus.

Kuigi sama telefoni prototüüp lekkis juba mitmeid kuid tagasi, suutis Apple taaskord hämmastada paljusid praeguseid ja tulevasi õunafirma fänne. Firma tegevjuht julges väita, et iPhone 4 tõstab nutitelefonide standardeid järmisteks aastateks.

Uudise edastas
Ronald Liive, AppleSpot.ee peatoimetaja

 

Vt ka keynote´i videot:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.