fbpx Selgusid esimesed Eesti domeeni registripidajad ja .ee domeeni aastatasud | AM.ee

Selgusid esimesed Eesti domeeni registripidajad ja .ee domeeni aastatasud

Eesti Interneti Sihtasutus kuulutas täna välja .ee domeeni esimesed registripidajad, nendeks on Cemty, Eesti Domeenid, Elion, Elkdata, Interframe, OK Interactive ja Zone Media.

Esimesed .ee domeeni registripidajad on läbinud akrediteerimisprotsessi ja nendega on sõlmitud registrilepingud. Eesti Interneti SA korraldab uute reeglite järgi teenuse osutamise kahetasemeliselt ja delegeerib domeeninimede registreerijate teenindamise registripidajatele. Registripidajateks on Interneti majutusteenuse pakkujad, ISP-d, telekomiettevõtted või spetsiaalselt registripidajaks loodud ettevõtted, kes on läbinud Eesti Interneti SA registripidaja akrediteerimisprotsessi ja sõlminud vastava lepingu. Registripidajad osutavad .ee domeeni registreerimisteenuseid: domeeninime registreerimine, uuendamine, muutmine, kustutamine.

Akrediteeritud registripidaja tunneb ära vastava logo „Eesti Interneti SA akrediteeritud registripidaja“ järgi. Registripidajate nimekiri avaldatakse Eesti Interneti SA veebis www.eestiinternet.ee.

Zone on ka välja öelnud peale 5. juulit kehtima hakkava Eesti domeeni aastatasu oma klientidele: 307,5 krooni pluss käibemaks 20% (kokku 369 krooni). Sellest 285 krooni läheb sihtasutusele.

Tuletame meelde ka olulisemad uuendused, mida uus kord kaasa toob alates 5. juulist 2010:

- .ee tippdomeeni haldmaise võtab EENetilt üle Eesti Interneti SA;
- eraisikud saavad võimaluse registreerida .ee domeeninimesid;
- välismaa isikud saavad võimaluse registreerida .ee domeeninimesid;
- ühel isikul on võimalik registreerida mitu .ee domeeninime;
- domeeninimede registreerimine hakkab toimuma kahetasemeliselt. Registreerijate teenindamine on Eesti Interneti SA poolt delegeeritud registripidajatele;
- domeeninimedele kehtestatakse regulatiivne tasu. Tasu suurus registreerijale määratakse registripidajate poolt vabaturul arvestades konkurentsi;
- Eesti Interenti SA juurde luuakse domeenivaidluste vahekohus, mis hakkab menetlema domeeninimedega seotud vaidlusi, sh kaaperdamised ja spekulatiivsetel eesmärkidel registreerimised.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.