fbpx Edukalt ülesandeid lahendanud tudengid ummistasid Webmedia suveakadeemia | AM.ee

Edukalt ülesandeid lahendanud tudengid ummistasid Webmedia suveakadeemia

Tarkvaraettevõte Webmedia korraldab tudengitele suveülikooli, kus tudengid saavad peale katseülesannete edukat lahendamist osaleda tarkvarakoolitusel. Tavalsie kümnekonna noore asemel läbisid testid edukalt 24 tudengit, kes alustasid täna Tartus õppetööd. Kahe nädala pärast jätkub suveülikool praktika vormis juba kõigis Webmedia kontorites Tallinnas, Tartus ja Narvas.

Webmedia arendusjuhi Ivo Mägi sõnul oli rekordiliselt suur tung suveülikooli üllatuseks. Samas näitasid tudengid katseülesandeid lahendades, et tase on kõrge ja seetõttu võeti vastu tavapärase kümnekonna noore asemel 24 õppurit. "Tegelikult ei ole ka see number Webmedia jaoks liiga suur, kuna jääb alla 10 protsendi kollektiivi koguarvust," ütles Mägi. "See on täiesti paras hulk noori, et nende kõigiga jõuaks põhjalikult tegeleda."

Suveülikooli tudengeid koolitab 13 IT professionaali ja läbi viiakse 19 praktilist koolitust. Tudengitest 15 õpib tarkvaraarendust, viis analüütikuks, neli testijaks. Veerand noortest on tütarlapsed. Suveülikooli esimene osa on klassikoolitus vahendite ja tehnoloogiate osas, millega tuleb kokku puutuda. Sellele järgneb kaheksa nädalat praktikat reaalsetes projektides juhendajate järelvalve all.

Webmedia asutas oma suveülikooli 2005. aastal. Tudengitele makstakse õpingute ajal palka ja neil ei ole kohustust Webmediasse tööle jääda. Suveülikooli eesmärgiks on pakkuda andekamatele tudengitele suvist praktikavõimalust.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.