fbpx Tallinna teletorn teeb aastaga uuestisünni | AM.ee

Tallinna teletorn teeb aastaga uuestisünni

Täna pandi Tallinna Teletorni renoveerimistöödele n.ö nurgakivi ja aasta pärast juulis avatakse uuestisündinud ja värskelt renoveeritud ehitis külastajatele.

Tallinna Teletorni renoveerimistööde käigus kujundatakse ümber torni sissepääsuala, asendatakse liftid ja suur osa tehnosüsteemidest ning rekonstrueeritakse 170 meetri kõrgusel asuv vaateplatvorm koos selle kohal oleva 22. korrusega, mis on seni olnud külastajatele olnud.

„Renoveeritud teletorni ekspositsioonid hakkavad pakkuma külastajatele vaadet Eesti minevikku, olevikku ja tulevikku,“ ütles Tallinna Teletorni juhataja Riina Roosipuu. Magnetiks jääb endiselt 21. korruselt avanev vaade, mida täiendavad multimeedialahendused vaatamiseks ajas edasi ning tagasi. Ka söögikoht jääb vaateplatvormile - väikese kohviku näol. 21. korrusel kohtab erinevat tüüpi roboteid. „Renoveeritava teletorni näol on tegemist Eestis esimese avaliku kohaga, kus ekspositsiooni tutvustamisse on kaasatud robotid,“ märkis Roosipuu. 22. korrusel avatakse Eesti teadus- ja kultuurisaavutusi tutvustav püsiekspositsioon.

KOKO Arhitektide juhataja Andrus Kõresaare sõnul saavad soovijad proovile panna oma kõrgusetaluvust 170 meetri kõrgusel klaaspõrandal seistes ja otse enda alla vaadates.

Teise korruse ekspositsioonisaali on kavandatud torni ajalugu kajastav videoekspositsioon, esimesele korrusele luuakse aga Teletorni telestuudio ehk külastajatele telesaadete tegemise võimalus ning lastele mõeldud robotite meisterdamise tuba.

Tallinna Teletorni renoveerimistöid teostab AS KMG Ehitus. Ehitustööde maksumuseks on 88,4 miljonit krooni. Renoveeritud teletorn avatakse külastajatele 2011 aasta juulis.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.