fbpx WiFi tööriistad Androidiga telefonile | AM.ee

WiFi tööriistad Androidiga telefonile

Kui oled väljas ja WiFi on oluline, siis selle analüüsimiseks võib oma Androidtelefoni varustada komplekti tööriistadega, mis aitavad paremini teada saada nii WiFi ühenduse kvaliteedi kui ümbritsevate võrkude olukorra kohta.

WiFi Analyzer

See kenasti graafiline rakendus näitab ära, kui tugev on erinevate eetris olevate WiFi võrkude signaal, mis kanalil tugijaamad asuvad ja millist krüpteeringut kasutavad. Saab panna ka helilise märguande väljavalitud WiFi jaama signaalitugevusest teada andmiseks - nii saab näiteks avalikus kohas, telefon taskus ja klapid peas liikuda soovitud tugijaama parema levi suunas. Tärnide tabel aitab ka oma kodust või kontori WiFi purki häälestada - mida rohkem tärne WiFi kanalil, seda vabam ja puhtam see kanal on ja seda vähem teised eetris olevad tugijaamad seal segavad.

Vaata ka väikest videot analüsaatori tööst:

WiFi Buddy BETA

Hea WiFi skänner, mis otsib vabu võrke ja haagib end sinna automaatselt külge, kui vaja. Samuti hoiab WiFi ühenduse aktiivsena ka siis, kui telefon on ooteolekus.

Wardrive

Lihtne Wardriveri tööriist. Registreerib ja logib WiFi tugijaamad ja nende asukohad GPSi abiga mälukaardile sqlite andmefaili. Kui muidu käisid Wardriverid süleri ja GPS antenniga linnas ringi, siis nüüd piisab mobiiltelefonist. Levi on kehvem, nagu mobiilil ikka. Jookseb vahest kinni, võib-olla tasub proovida ka WifiMapperit, mis saab kaardil näitamisega hakkama või paljukiidetud Wigle Wifit.

Speedtest

Arvutitest tuttav speedtest.net on ka Androidile olemas. Väga hea rakendus internetiühenduse alla- ja üleslaadimiskiiruse hindamiseks, pingiaja määramiseks ja sisemise ning välise IP aadressi kindlakstegemiseks.

Kõik rakendused on toodud nimedega leitavad Android Marketist (tasuta). Testitud HTC Legendiga.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.