fbpx Skype pakub tootearendajatele SDK-d ehk tarkvaraarenduskomplekti | AM.ee

Skype pakub tootearendajatele SDK-d ehk tarkvaraarenduskomplekti

Tahad ise mõne uue väljatöötatud seadme Skype´i-võimeliseks muuta? Nüüd on selleks võimalus, samamoodi nagu saab ise teha Androidi- või iPhone´i rakendusi, võib teha ka oma rakenduse mõne uue seadme Skype´iga ühildamiseks. Olgu see siis auto, televiisor, külmkapp või mis iganes tark aparaat.

SDK (Software Development Kit) sisaldab Skype´i blogi andmetel lisaks tavalistele APIdele heli- ja videokõnedeks ning tekstisuhtluseks ka SILK koodekit ülikvaliteetseks heliülekandeks. Alates 23. juunist on SDK nimega SkypeKit olemas Linuxi platvormile ning lähinädalail lisandub ka Windowsi ja Maci tugi. Erinevalt varasemast Skype Public APIst aitab uus arendustööriist luua Skype´i rakendusi ka ilma Skype´i desktop-kliendita, mis oli varem vajalik.

Paraku ei saa veebiteenuste arendajad sellest arenduskomplektist veel abi. Nagu öeldakse Skype´i blogis, pole nende firmal veebi-APIde osas veel midagi välja kuulutada.

Selleks, et SkypeKiti kasutajaks hakata, tuleb tasuda liikmelisuse tasu, mis jääb alla 20 USA dollari. Hiljem võidakse veel raha küsida sertifitseerimise ja testimise eest, et kommertstootes tohiks kasutada märget "plugged into Skype".

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.