fbpx Android 3.0 - Piparkook saab enne jõule küpseks | AM.ee

Android 3.0 - Piparkook saab enne jõule küpseks

Pilt on eemaldatud.Google võtab ette tõeliselt riskantse sammu - saabuvateks jõuludeks, mis kohe peale suve on ukse ees, ähvardatakse välja tulla uue põlvkonna Android-operatsioonisüsteemiga. Enam ei saa lisada "mobiilidele", sest Android 3.0 Gingerbread toetab ka suuremaid resolutsioone (1280x760) ning on mõeldud võimsamatele seadmetele. Siin aga oht peitubki, sest Androidi platvorm jaguneb sellest hetkest kaheks.

Nimelt on Android 3.0 mõeldud vaid võimsamatele seadmetele - protsessoriga alates 1 GHz, mäluga vähemalt 512 MB ja ekraanidiagonaaliga vähemalt 3,5 tolli. teiste jaoks jääb praegune "vana" teise põlvkonna platvorm. Võib küll öelda, et ju varsti nutitelefonid kõik neid parameetreid omavadki, kuid selline platvormide jagunemine niigi killustunud turul võib Google´ile veel paksu pahandust tuua.

Google ise pole Piparkook 3.0-i veel kinnitanud, kõik on peaaegu kuulujutu tasemel, kuid GSM Arena avaldas sellest siiski uudise.

LISA, 2. JUULI: Siiski selgus, et Android ei jagune kaheks, tegemist on soovitatud parameetritega, seega võivad Android 3.0 kasutada ka lahjemad seadmed. Samas ei ole ümber lükatud infot selle kohta, et tootjate enda kasutajaliidesed on uuel Androidi platvormil keelatud. Vt lähemalt siit.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.