fbpx Itella kliendid saavad riigiasutustega vahetada infosüsteemide vahelisi e-arveid | AM.ee

Itella kliendid saavad riigiasutustega vahetada infosüsteemide vahelisi e-arveid

Kuigi e-arveid saadetakse Eestis palju, on valdav enamus neist vaid e-dokumendid, mis tuleb äritarkvarasse käsitsi sisestada. Tõelisi e-arveid, kus infosüsteemid saadavad otse e-arveid süsteemide vahel ilma väljatrüki ja olulise käsitsitööta, saavad nüüd informatsioonilogistika ettevõtte Itella Informationi ja Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse (RIA) kliendid omavahel vahetada.

Infosüsteemide vahelisi e-arveid saavad Itella kliendid saata ja vastu võtta nüüd üle 500 dokumendivahetuskeskusega (DVK) liitunud avaliku sektori organisatsiooniga.

RIA ja Itella vahel sõlmitud leping on esimene omataoline ja võimaldab turvaliselt korraldada riigi ja erasektori vahelist arveldusinfo liikumist. Itella Information saab edastada arveid ja dokumente klientide eest riigile ning riigi saadetavaid arveid ja dokumente kliendi jaoks kokku koguda ning sobivas vormis üle anda.
 
Dokumendivahetuskeskus (DVK) pakub keskset dokumentide vahetamise teenust avaliku sektori erinevatele dokumendihaldussüsteemidele ja dokumente käsitlevatele infosüsteemidele.
 
Tõeline e-arve on ettevõtete infosüsteemide vahel liikuv informatsioon, mida paberile ei trükita. Elektronpostiga saadetav dokument või XML-formaat on samuti e-arve, kuid neid kalduvad nii saatjad kui ka saajad enne süsteemi sisestamist paberile trükkima.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.