fbpx Mobiilide müük kasvas esimesel poolaastal ligi 30 protsenti | AM.ee

Mobiilide müük kasvas esimesel poolaastal ligi 30 protsenti

Mobiiltelefonide müügi järgi võiks öelda, et majandussurutis hakkabki läbi saama - kasv ligi 30 protsenti on ootamatult hea tulemus.

Sellisest müügikasvust teatas Elisa. Elisa logistik Peep Tinnuri sõnul näitab majandusmõõn langustrendi ning ilmekalt kinnitab seda käesoleva esimesel poolaastal hoogustunud mobiiltelefonide müük. „Kliendid on mobiiltelefone välja vahetades julgemad ning mobiiltelefoni soetamine on muutunud taas igapäevaseks tarbekauba ostuks,“ kirjeldas Peep Tinnuri esimese poolaasta trende.

Muutumas on ka telefonide müügikanal. Mobiilide müük on liikunud koduelektroonika ja teistesse kauplustekettidesse, kus valdavalt müüakse odavamaid ja lihtsamaid telefone. Seega ei saa müügi peamisteks veduriteks pidada veel kalleid nutitelefone, sest nii nagu vanasti ostetakse ikka rohkem lihtsaid ja odavaid mobiile, mille põhifunktsiooniks on helistamine.

Elisa esindustes olid kõige populaarsemad Nokia odavamad mobiiltelefonid ning enimmüüdud mudeliks Nokia 1208. Esiviiskusse jäävad veel Nokia 2730 Classic, Samsung E1080, Nokia 5530 ning SonyEricssoni Limpa telefon.

Siiski on oluliselt suurenenud ka nutitelefonide müük Elisa esindustes. 2009. aastal Eesti turule jõudnud androidtelefonide turuosa on tõusnud 6 protsendini ning kasvab iga kuuga. Nutitelefonide käive moodustab 2010. aasta esimese poole lõpuks juba 30% kogukäibest, sest nutitelefonid on lihtsamatest ja odavamatest mitmeid kordi kallimad.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.