fbpx Webmedia sai 110 miljonit investeeringuid | AM.ee

Webmedia sai 110 miljonit investeeringuid

Selleks, et Eestisse suur investeering tuua, on vaja aeg-ajalt Tehnopolis õigete inimeste otsa sattuda, selgus täna Webmedias toimunud pressikonverentsil, kus tutvustati Eesti päritolu tarkvaraarendaja Webmedia Groupi ja Ida-Euroopa riskikapitaliettevõtte Enterprise Investorsi (EI) kokkulepet, millega EI investeerib Webmediasse 110 miljonit krooni ja omandab 36% osaluse.

EI investeeringute juht Aleksander Wasiukewicz on Eestis juba varemgi käinud maad kuulamas, tavaliselt astub ta Tehnopolist läbi ja uurib, kas sealt ehk mõni investeerimist väärt ettevõte pole sirgunud. Tavaliselt pole, sest EI jaoks on Eesti ettevõtted veel liiga pisikesed. Siis aga kohtus ta ühe Webmedia töötajaga, kelle nimi ei tulnud Wasiukewiczile kohe meelde (see oli Siim Puskai), selgus, et nemad Webmediast otsivad investeeringuid ja EI jaoks võiks Webmedia olla piisava suurusega, et riskikapitalistid selle ettevõtte oma portfelli oleksid nõus lisama. Siis järgnesid läbirääkimised, telefonikõned ja kohtumised, kuni paberid alla kirjutati.

Mis siis EI riskikapitaliste Webmedia juures võlus? Ilmselt mõned neist või kõik järgnevad asjaolud:

- Eesti suurim tarkvarafirma kogukäibega 220 miljonit krooni (2009. aastal)
- igal aastal on ette näidata ülisuur kasv (keskmiselt 57% aastatel 2004-2008)
- üks vähestest tarkvarafirmadest, mis ka 2009. aastal jätkas kasvu
- Webmedia aitab riigieelarveid juhtida. Riigirahanduse juhtimise lahendused on väga prespektiivikad
- e-Tervise platvorm, mida isegi soomlased on kiitnud
- Webmediast välja kasvanud Zeroturnaround, mis on võitnud mitmeid tarkvara-Oscareid.

Mida 110 miljoniga peale hakatakse? Webmedial on seda raha vaja eelkõige laienemisel välisturgudele. Ja turgu jätkub. Seda kinnitas ka Steve Ballmer hiljutisel Microsofti arendajate konverentsil, et tarkvaraarenduse turg jätkab endiselt kasvamist. Ehkki Eestis võib tunduda, et kõik on juba valmis tehtud, lisas Webmedia Eesti juht Taavi Kotka, kes Ballmerit USAs kuulamas käis. Kotka sõnul on välisriikides e-riigi lahenduste töömaa veel väga lai ja kasvab.

EI on 20 aasta jooksul investeerinud Kesk- ja Ida-Euroopa ettevõtetesse, fondi kogumaht on 1,7 miljardit eurot. Nende portfellist leiab ka 20 IT firmat, sealhulgas (peamiselt tasuta viirusetõrjega kuulsaks saanud) AVG Technologies, WebInn ja Asseco.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.