fbpx Starman hakkab peagi pakkuma 400 Mbit/s internetti | AM.ee

Starman hakkab peagi pakkuma 400 Mbit/s internetti

Starman teatas täna, et plaanib suurendada oma internetiteenuse kiirust peagi kuni 400 megabitini sekundis. Ajal, mil mobiilioperaatorid testivad kuni 100 Mbit/s 4G põhist m-internetti, peavad kaabli kaudu võrguteenuse pakkujad oma kiiruseid hakkama samuti suurendama, et mitte mobiilse andmeside kiirustele jalgu jääda.

Iseenesest poleks valguskaablitel põhinevates võrkudes võimatu ka gigabitiste ühenduste pakkumine, kuid Starman opereerib kaablivõrku, milles edastatakse signaali üle vaskjuhtmete. Kasutatav DOCSIS 3.0 tehnoloogia on aga vahepeal saanud täiendust ka suuremate kiiruste edastamiseks kui senine 100 Mbit/s, lubades teoreetiliselt kuni 5 Gbit/s kiirust.

Briti telekommunikatsioonifirma Virgin Media teatas 400 Mbit/s võrgu valmisolekust esimeste seas. Starmanis pole praegu pole veel selge, millal sellise kiirusega internetiühendus klientideni jõuab, kuid nagu firma teatas, on testid uue ülikiire koduinterneti pakkumiseks juba käima lükatud.

Starmani kaabelvõrgu kaudu on võimalik teoreetiliselt pakkuda ka netiühendust kuni 5 gigabitti sekundis. Probleemiks on aga see, et hetkel pole niivõrd suurt kiirust võimaldavaid kliendiseadmeid, kuna modemite ja ruuterite kiiruslagi on täna 400 megabitti sekundis. Kes kasutavad kodust WiFit, neile jääb ka uus mitmesaja megabitine kiiruslagi esialgu veel vanade seadmetega saavutamata.

Uute kiirusrekordite saavutamiseks kodustes internetiühendustes tellis Starman SUPER kolmikpaketiga liitujatele uut tüüpi kliendiseadme, mis toetab ühenduskiirust kuni 400 megabitti sekundis. Tegemist on Cisco kaabelruuteriga, mis võimaldab kodusesse võrku liita nii palju arvuteid ja muid seadmeid, kui netikasutaja ise soovib. Tänu traadita interneti toele saab ülikiiret netiühendust nautida kasvõi rõdul või köögis ilma, et selleks oleks vaja vedada juhtmeid või osta eraldi WiFi-ruuterit.

Praegu saab Starmani 100-megabitist internetiühendust kasutada kolmandikus Eesti kodudest.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.