fbpx Skype keskendub iPhone´ile ja Symbianile, kuid annab lootust ka teistele | AM.ee

Skype keskendub iPhone´ile ja Symbianile, kuid annab lootust ka teistele

Skype on asunud usinalt arendama iPhone´i klienti: viimane suurim uuendus on võimalus kasutada Skype’i üheaegselt teiste rakendustega, mis iPhone´i kasutajate jaoks on täiesti uus maailm. Näiteks saab Skype’i kõne ajal kasutada teisi programme, otsida vajalikku telefoninumbrit või muud infot. Samuti jääb Skype tööle, kui telefoni ekraan on lukustatud. Teistel mobiiliplatvormidel, näiteks Androidis ja Windows Mobile´is olid need võimalused varem olemas, kuid nüüd pole enam ametlikult võimalust omale neis telefonides Skype´i klienti alla laadida.

Uurisin Skype´ilt, kas on toimunud mingi oluline pööre Skype´i visioonides ja äkki nad enam ei soovi teha oma klienti kättesaadavaks võimalikult paljudel platvormidel. Hiljuti kadus ju Skype ka universaalkliendist Fring, kus vastastikuste süüdistuste tulemusel kasutajad Skype´i omadustest lõpuks ilma jäid (loodetavasti ajutiselt). Skype põhjendab seda nii (kokkuvõttes: Fring ei vasta Skype API reeglitele, sulges ajutiselt iPhone´i kasutajatele Skype´i võrgule ligipääsu ja kahjustas sellega Skype´i mainet, nii et Fringile ei antud hiljem enam võimalust Skype´i võrku oma süsteemi tagasi tuua).

Skype vastas Arvutimaailma küsimustele, andes lootust, et ka Androidi ja Windows Mobile´i või Windows Phone 7 kasutajad saavad tulevikus vähemalt osaliselt Skype´i kasutada.

Miks Androidile pole enam Skype´i klienti?

Skype Lite´i lõpetamise põhjuseks oli see, et see klient ei paku parimat Skype´i kogemust. Skype Lite, mis ühendab kõned mitte üle Skype´i ja andmeside, vaid üle tavalise mobiilivõrgu, töötab vaid vähestes riikides. Seal, kus see siiski on võimalik, tuleb oma kõne eest maksta nii nagu tavalisegi mobiilikõne eest. See pole tasuta kõne kogemus, mida me soovime oma klientidele tegelikult pakkuda.

Miks Windows Mobile´ile pole enam Skype´i klienti?

Skype for Windows Mobile´i lõpetamise põhjus on sama - see rakendus ei pakkunud parimat kasutajakogemust. Raske oli meie jaoks hallata rakendust, millega sai helistada vaid läbi kõrvaklappide, mitte telefoni kõlari. Esmakasutaja jaoks oli see liiga segadusttekitav.

Seni, kuni pole välja tulnud uut Skype for Windows Mobile klienti, pole meil sellel platvormil millestki uuest teatada. Samas võime kinnitada, et tulevikus saavad Windows Mobile´iga kliendid kasutada ka Skype´i klienti seal, kus see on operaatori partnerlepinguga tagatud.

Kas muud platvormid pole nüüd enam Skype´i fookus (peale Symbiani ja iOS-i)?

Hiljutised tagasilöögid muudel platvormidel ei tähenda veel Skype´i strateegiamuutust, et nagu me ei sooviks enam teha Skype´i kättesaadavaks nii paljudel platvormidel kui võimalik. Uute versioonide kallal töö käib ja eesmärk on pakkuda kõigile parimat kasutajakogemust.

Meie fookus on Skype´i rikkalikul kasutajakogemusel, nii nagu see on iPhone´is ja Symbiani platvormil. Keskendume ka integreeritud versioonidele ja operaatoritega partnerlusele. Kasutajate kogemus peab olema sama rikkalik kui nad on näinud oma sõprade puhul, kes kasutavad näiteks iPhone´i klienti. Samuti oleme me välja tulnud Symbiani rikkaliku kliendiga ja integreerinud Skype´i Maemo platvormil Nokia N900-ga.

Meie plaan on endine - teha Skype kättesaadavaks võimalikult erinevatel platvormidel.

Vastas Skype’i mobiililahenduste ärisuuna juht Russ Shaw.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.