fbpx Google Wave lõpetab | AM.ee

Google Wave lõpetab

Veebipõhine koostöökeskkond Google Wave on otsustatud Google´i poolt kinni panna, kuna see ei saavutanud sellist populaarsust, nagu oodati. Ainult kutsetega tootele algfaasis ligipääsemine põhjustas küll kõva trügimise ja kutsete nurumise neilt, kes olid Wave´i juba kasutama hakanud, aga Wave´is endas valitses suures osas vaikus. Loodeti, et Wave´ist saab hea töövahend nii sõpradega suhtlemiseks kui meeskonnatööks üle Interneti.

Google´i arendajad ise peavad Wave´i siiski heaks ideeks: reaalajas tippimine, mis on näha ka teistele osapooltele, lihtne jagamine vestlusakendes, kaardi- ja pildirakendustega sidumine ja palju muud ei kao siiski prügikasti, vaid Google lubab need omadused kasutusele võtta oma teistes toodetes. Ilmselt saama Wave´i tükke peagi näha Google Docsis, Gmailis või mõnes muus veebirakenduses.

Mitmed Wave´i omadused on kasutatavad avatud koodiga ja vabavarana, näiteks veebipõhine drag-and-drop või täht-tähe haaval reaalajas kirjutamine, nii et ka teised seda samal ajal näevad. Wave´i kontosid veel ei suleta, need kestavad edasi vähemalt selle aasta lõpuni.

Vt lähemalt Google´i blogist.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.