fbpx Viis võimalust Androidiga faile vahetada | AM.ee

Viis võimalust Androidiga faile vahetada

Kõige lihtsam on muidugi ühendada telefon arvutiga (kas siis Bluetoothi või USB kaabli kaudu) ning sünkroniseerida oma faile telefoniga nagu massmäluga.

Aga alati pole mobiil arvutile nii lähedal, et kaabel ulataks või Bluetooth leviks. Vahel on ka vaja andmeid ühest telefonist teise saada.

Selleks valis Arvutimaailm välja viis huvitavat rakendust, mis aitavad andmeid liigutada viiel erineval moel.

Laadi omale rakendus telefoni, lugedes Barcode Scanneriga rakenduse juures olevat QR koodi.

AndFTP

Pilt on eemaldatud.FTP/SFTP/FTPS klient mobiilile, mis võib hallata paljusid FTP servereid. lehitseda saab nii telefoni kui FTP serveri katalooge ning üles/allalaadimine on toetatud pooleli jäänud laadimise jätkamisega.

Protokollidega peaks enamusel juhul hakkama saama, olemas on FTP (File Transfer Protocol), SFTP (SSH's secure File transfer protocol) ja FTPS (Explicit FTP over TLS/SSL).

GDocs for Android

Google Docs on hea koht Wordi, Exceli ja Powerpointi dokumentide hoidmiseks ja redigeerimiseks. Õnneks saab neile dokumentidele ka Androidtelefonist ligi. GDocs näitab Google Docsis olevaid faile ja hädapärast saab nende teksti redigeerida (kujundus ja vorming pole mobiilis näha).

Isegi Excelis saab tabelit lahterhaaval redigeerida ja vaadata.

Hoccer

Tegemist on kahe telefoni vahel andmete vahetamise tarkvaraga - väga efektse vahetamise. Kaks telefoni tuleb panna kõrvuti ja soovitud fail libistada ühe telefoni ekraanilt teisele. Või kui ollakse natuke kaugemal, siis peab saatja telefoni "heitma" vastuvõtja poole ja vastuvõtja oma telefoniga õhust "püüdma" saabuva faili. Töötab ka Androidi ja iPhone´i vaheliselt.

Android-VNC-Viewer

IT administraatorid teavad, mis on VNC. jah, see ongi VNC Androidile ehk telefonist saab ligi mõnele eemalasuvale arvutile ja juhtida seda, nagu istuks ise arvuti taga. Näha saab arvuti ekraanipilti, juhtida hiirt ja tippida klaviatuuril. Saab ka faile vahetada. Juhtida saab Windowsi, Linuxi ja Mac OSiga arvuteid.

Dropbox

FTP on friikidele, tõeliselt lihtne selle kõrval on oma faile sünkroniseerida ja jagada Dropboxiga. See aitab failidele alati ligi pääseda mobiilist, veebist, laua- ja sülearvutitest ning nii Macist kui PCst.

Dropboxi katalooge saab veebilingiga laiali jagada, luua ligipääsugrupid ja panna täiesti privaatseks.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.