fbpx Innar Liivi doktoritöö andmekaevest võitis rahvusvahelise auhinna | AM.ee

Innar Liivi doktoritöö andmekaevest võitis rahvusvahelise auhinna

Rahvusvaheline Klassifitseerimise Ühing valis parimate interdistsiplinaarsete väitekirjade seast võitjaks TTÜ infotehnoloogia teaduskonnas kaitstud Innar Liivi doktoritöö. Hinnati teaduskirjanduse uurimise sügavust ning uuenduslikust teooria, metodoloogia ja rakenduste vallas.

Auhind antakse kätte ühingu konverentsil juunis, St. Louisis (USA, Missouri osariik), kus võitjal on palutud esitada plenaarettekanne. Viimases voorus kandideeris auhinnale Euroopa ülikoolidest viis ning Ameerika Ühendriikidest kaks teadustööd.

Innar Liiv kaitses doktoritöö 29. augustil 2008. Doktoritöö teemaks on “Mustrite avastamine kasutades järjestamist ning maatriksi ümberkorrastamist: unifitseeritud vaade, edasiarendused ning rakendus ladude juhtimises” (“Pattern Discovery Using Seriation and Matrix Reordering: A Unified View, Extensions and an Application to Inventory Management”).

Doktoritöö uurib süsteemset lähenemist, kuidas andmeid korrastades oleks võimalik leida nendest peidetud mustreid – seoseid, kordusi, anomaaliaid, seaduspärasusi ning trende. Rõhutud on võimalikult paljude teadusvaldkondade sidumisele ning praktilisele rakenduslikkusele, mille tööstuslik väljund kuulub ärianalüüsi ja andmekaevandamise valdkonda.

Väitekirja juhendas TTÜ infotehnoloogia teaduskonna professor Rein Kuusik. Oponendid olid Helsingi Tehnikaülikooli dotsent Timo Honkela ja Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi professor Jaak Vilo.

Innar Liiv töötab TTÜs infotehnoloogia teaduskonna õppejõuna aastast 2003. Ta õpetab informaatikat, võrgurakendusi ning ärianalüüsi ja andmekaevandamist informaatika, logistika ja majanduse õppekavades.

Auhinnaks on 500 dollari eest raamatuid kirjastuselt Chapman and Hall/CRC, sõit ning tasuta osalemine ühingu iga-aastasel konverentsil St. Louisis.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.