Eestis võivad toimuda esimesed mobiil-IDga valimised

Selleks, et mobiiliga saaks valimistel osaleda, on vaja mobiilset isikutunnistust. Valitsus kiitis täna heaks investeeringud mobiilse isikutunnistuse taotlemiseks ja väljastamiseks tehnilise lahenduse loomise projektile. Seega kõik eeldused m-ID loomiseks järgmiste valimiste ajaks on olemas.

Projekti järgi alustatakse hiljemalt 2011. aasta esimeses kvartalis ühe digitaalse isikutunnistuse liigina m-ID sertifikaatide väljaandmist politsei- ja piirivalveameti poolt. M-ID sertifikaadi taotluse esitamine hakkab toimuma läbi loodava iseteenindusportaali ja taotluse menetlemine ning väljaandmine hakkab elektroonilises keskkonnas toimuma automaaatselt.

Eestis toimib m-ID lahendus alates 2007. aastast. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium on hinnanud mobiilse ID samaväärseks ID kaardiga ning alates 2007. aastast on m-ID-ga saanud teostada samu teenuseid, mis ID kaardiga.

Erandiks on olnud seni e-valimised, kus inimestel on olnud vaja kasutada kas ID kaarti või passi. Järgmistel valimistel saab aga isik ennast autentida ka juba mobiilse isikutunnistusega. Analoogselt praeguste m-ID lahendustega tagatakse projekti teostumisel mobiilse isikutunnistusega digitaalse allkirjastamise võimalus.

Investeeringute kava maksumus 2010. ja 2011. aastal kokku on 95 383 112 krooni. Raha projekti finantseerimiseks saadakse struktuurivahenditest (ERDF).

Foto: Francesco Marino / FreeDigitalPhotos.net

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.