fbpx Samsung Galaxy Tab - tõeline Androiditahvel | AM.ee

Samsung Galaxy Tab - tõeline Androiditahvel

Kui eelmisel kuul oli Arvutimaailma testimislaual esimene Eestisse jõudnud tahvel A-LINK Pad, siis nüüd proovime tõelist tahvlit, mis jaksab Androidiga joosta ja on ka hea ekraaniga - Samsung Galaxy Tabi.

Võrreldes A-Linki tahvliga on vahe mäekõrgune. Vaatamata suurele ekraanile kõik liigub, ekraan on selge ja täis-HD video jookseb sujuvalt ning kirkalt. WSVGA (1024 x 600) on väga hea eraldusvõime.

Kui võrrelda esmamuljet esimeste pressiteadetega, siis on Galaxy Tab ettekujutusest väiksem. Kuid käes on ta üsna parajalt õige suurusega, et näiteks e-raamatuna või videopleierina kasutada. Hind aga ähvardab tulla üsna kallis - üle 12 tuhande.

Samsung on ka palju vajalikke asju kohe sisse pannud, mida näiteks HTC pole teinud.

Näiteks Task Manager, mis taustal olevaid rakendusi aitab kinni panna. Suure ekraani jaoks on ka ümber disainitud kalender, kontaktiraamat ja paljud muud Androidi standardrakendused, sest milleks laiutada muidu väiksele ekraanile kokku surutud asjadega tühjal suurel ekraanil. Nüüd saab ju palju asju korraga ära mahutada. Videokõnesid võimaldab tahvel ka, need aga millegipärast ei töötanud (võib-olla ei sobinud vastuvõttev seade). Raamatut aga oli 1024 x 600 piksliselt ekraanilt üsna mugav lugeda. DNLA abil saab suunata telefoni heli ja pildi koduvõrgu seadmetesse, näiteks telekasse. See võimalus täiesti töötas, aga vanamoodsas koduvõrgus polnud ühtegi sellist seadet, mida oleks olnud võimalik leida.

Rakendustepoest tuttavaid appe alla laadides on ka huvitav näha, kuidas nad suurel ekraanil välja näevad - erinevad arendajad on lahendanud oma programmi visuaali erinevalt ja nii ongi iga kord üllatus, mis siis nüüd ette tuleb.

Mõned programmid siiski ei tööta. Näiteks Retro Camera ei suuda Galaxy Tabi kaamerat kasutada. Layar on küll väga efektne oma täiendatud reaalsusega seitsmetollisel ekraanil, kuid suutis Galaxy Tabi mõned korrad ka kokku jooksutada.

Klaviatuur on suur ja üsna mugav. Mitte küll nii mugav kui iPadil, mis on veel suurem, aga täitsa võimalik on kiirelt kirjutada.

See ülemine video oli Galaxy Tabil kaasas. Mõned olulised Android Froyo 2.2 omadused on sellega ära näidatud. Allpool aga töötlemata kujul "ametlik" demovideo.

Milleks aga sellist asja vaja? Lähemalt oktoobri Arvutimaailmas.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.