fbpx Skype tuli Androidi tagasi | AM.ee

Skype tuli Androidi tagasi

Kui veel eelmisel nädalal Mobile Monday Summitil ütlesid Skype´i esindajad, et neil pole Androidi kohta veel midagi öelda, siis täna teatas Skype ootamatult rõõmusõnumi selle platvormi kasutajatele - Skype for Android on tagasi.

Seekordne Skype pole enam sama, mis kunagi - Lite versioonist on saanud täisvereline klient, mis kasutab Skype krediiti, lubab helistada telefoni pea juures hoides (Lite lasi hääle läbi valjuhääldi) ning kasutada saab grupivestlusi.

Ei leidnud veel SMSi saatmise võimalust ja videokõnet. Ka jooksis esimesel paaril käivitamisel Skype kinni ja on natuke aeglane (HTC Legendiga, Android 2.1), aga siiski täiesti kasutatav. Akut sööb aga silmnähtavalt.

Skype for Android tarkvaraga saavad kasutajad teha tasuta CD-kvaliteedile lähedasi kõnesid kõigile Skype’i kasutajatele. Proovitud - kvaliteet on hea, viide võike, aga kui teha Skype´ilt mobiilivõrku kõne, siis on viide üsna pikk üle 3G või WiFi võrgu, nii 2-3 sekundit. Aga saab asjad ikkagi ära räägitud.Tekstivestlusi võib pidada üks-ühele või grupiga ja tekstiaken on ilus. Mugav on importida nimesid ja numbreid telefoni aadressiraamatust. Vastu võib võtta kõnesid internetinumbril (Skype online number) ja muud. See viimane on süleris hea näiteks neile, kes kuskil reisil olles oma SIM kaardi modemisse pistavad ja arvutis Internetti kasutavad - mobiilinumbri saab selleks ajaks suunata Skype-numbrile.

Skype for Android rakendus ühildub esialgu järgmiste nutitelefonidega - HTC Desire, HTC Legend, Google Nexus One, Motorola Milestone XT720 ja Motorola Milestone. Skype for Android on saadaval ka eesti keeles. Uus tarkvara töötab Androidi operatsioonisüsteemi 2.1 või uuemal versioonil.

Lähemalt vaata siit: Skype blog.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.