fbpx Rain Lõhmus alustas koos Net Groupiga digiarhiveerimisäri | AM.ee

Rain Lõhmus alustas koos Net Groupiga digiarhiveerimisäri

Investeerimispankurina tuntud Rain Lõhmus asutas koos IT-firmaga Net Group digitaalarhiveerimise täisteenust pakkuva ettevõtte Baltic Digital Archive AS, mis tegutseb Baltikumis kaubamärgi Infore Archives all ning pakub info säilitamise teenust pikema aja jooksul.

Infore Archives on loodud informatsiooni pikaajaliseks säilitamiseks, koondades selle elluviimiseks parima tehnoloogia ning kompetentsi.

„Arhiveerimisteenuse juures on ühtmoodi oluline nii kasutatav tehnoloogia kui usaldusväärsus. Tänu Net Groupi pikaaegsele kompetentsile saame klientidele pakkuda mõlemat – uusimat tehnoloogiat ja suurimat usaldusväärsust,“ ütles UAB Archyvu Centras kaudu Baltic Digital Archives AS-is suurosalust omav Rain Lõhmus.

Infore juhi Kari Maripuu sõnul on Infore eesmärk tagada informatsiooni säilivus ja kasutatavus kogu säilitusperioodi jooksul, sõltumata muudatustest ühiskonnas või tehnoloogias. „Investeerime võrdselt nii tehnoloogiasse kui inimkapitali eesmärgiga luua Euroopa suurim ja laiahaardelisem digitaalse arhiveerimise kompetentsikeskus,“ ütles Maripuu.

„Kuna digitaalajastu murrab sisse ka arhiivinduse maailma, panime seljad kokku Baltikumi juhtiva investori Rain Lõhmusega ning asutasime ettevõtte Baltic Digital Archive, mis pakub digitaalarhiivi täisteenust kõigis kolmes Balti riigis,“ ütles Net Groupi juht Priit Kongo.

Infore pakub tarkvara abil paberarhiivi haldamist, digitaaldokumentide hoidmist ja haldust ning andmebaaside arhiveerimist. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.