fbpx Tele2 kavatseb vaidlustada 4G konkursi tulemused | AM.ee

Tele2 kavatseb vaidlustada 4G konkursi tulemused

Tele2 Eesti kavatseb vaidlustada eile välja kuulutatud neljanda põlvkonna mobiilside (4G) sagedusloa konkursi tulemused, kus said sagedusloa FDD 2x20 MHz sagedusribas Saunalahti Group OYJ, Dial Media OY (mõlemad seotud Elisaga) ning AS EMT, FDD 2x10 MHz võitjaks tunnistati Elion Ettevõtted ning konkursi objektide TDD 20 MHz (2 objekti) võitjaks tunnistati EMT. Tele2 Eesti ei pea õigeks Elisa Soome tütarfirmade tehtud pakkumiste võitjaks tunnistamist, kuna peab neid ebarealistlikeks.

“Leiame, et konkursi käigus on kvalifitseeritud kaks ilmselgelt fiktiivset ja ebarealistlikku pakkumist Elisa Soome tütarfirmade poolt, mille teostamatust on tunnistanud protokollis ka Tehnilise Järelevalve Ameti hindamiskomisjon ise,“ ütles Tele2 Eesti juhatuse esimees Toomas Tiivel. “Operaatorite seisukohalt olid konkursi tingimused mõistlikud, kuid kahjuks leidus ettevõtteid, kes neid pahatahtlikult ära kasutasid ja seeläbi konkurentsi takistavad. Meil on põhjust arvata, et need kaks pakkumist võetakse pakkujate poolt tagasi. Kui seda ei tehta, siis kavatseb Tele2 konkursi tulemused vaidlustada, sest meie hinnangul on konkursi tingimustega manipuleeritud, mis pikas perspektiivis seab ohtu riigi infotehnoloogilise arengu.”

Kolmapäeval avalikustas Tehnilise Järelevalve Amet mobiilside neljanda põlvkonna (4G) 2500- 2690 MHz sagedusala lubade andmiseks korraldatud avaliku konkursi võitjad. Mobiilsidefirmade jaoks kõige perspektiivikamas „FDD 2x20 MHz“ kategoorias tunnistati kaheksa pakkuja seas parimaks Elisa Soome emaettevõttega seotud firmad Saunalahti Group ja Dial Media ning AS EMT.

Konkursi kõige olulisemaks kriteeriumiks oli osalejate poolt lubatav finantseeringute maht ehk järgmisel kuuel aastal rajatav 4G tugijaamade hulk. Kui kolmandaks jäänud EMT lubas rajada kuue aastaga 1950 tugijaama ja neljandaks jäänud Tele2 Eesti 1100 tugijaama, siis esimesed kaks kohta hõivanud Saunalahti ja Dial Media on lubanud rajada vastavalt 6001 ja 6000 tugijaama. Seejuures on investeeringute plaanis viiel esimesel aastal null ja kõigi jaamade rajamine on planeeritud 2016. aastaks ehk ühel aastal peaks soomlased kahe ettevõtte peale kokku rajama keskmiselt 46 tugijaama ühes tööpäevas, mis mobiilsideasjatundjate hinnangul pole realistlik. Konkursil eelviimaseks jäänud Elisa Eesti lubab aga oma pakkumises rajada võitjatest kümme korda vähem jaamu ehk 615, ütleb Tele2 oma pressiteates.

LISA 16.12 õhtul: Kuna üks pakkujatest loobuski, sai kolmandaks 4G litsentsi omanikuks Tele2 Eesti.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.