Kuidas HTC HD2 (peaaegu) telliseks muutus

Juba mõnda aega pole ma HTC HD2 telefonina kasutanud, sest see kippus olema üsna aeglane viimasel ajal ja ka rakendused ei töötanud kõige sujuvamalt. Pool aastat igasuguste asjade installimisi ilmselt avaldas oma mõju.

Aga nüüd tasus aastases testis osalev HD2 uuesti ette võtta, kuna sügisel ilmus sellele täielik tarkvarauuendus. Selle paigaldamine on alati veidi ärev protsess, sest käib arvutist exe-faili käivitades ja installi ajal ei tohi midagi poole peal valesti minna. RUU (ROM Update Utility) HTC veebist alla laetud, sai telefon arvuti taha ühendatud ja uuendamine võis alata.

Kui kõik näis minevat juba ilusti ja telefonil värvitriibuline pilt ees, otsustas korraga arvuti, et uuendab HTC USB draiveri ära. Jah, kõik on edukas, kinnitas dialoogiaken, aga vahepeal katkes ülioluline ühendus telefoniga. See võib nüüd tähendada, et telefon on tellistunud ja enam pilti ette ei võtagi. Aga võib ka paremini minna. Uurime spetsialistidelt, mida triibulise ekraaniga telefoniga nüüd edasi ette võtta, kui arvuti teda enam omaks ei tunnista.

Spetsialiste polnud küll saadaval, aga restart arvutile, RUU uuesti käivitamine ja neli-viis korda proovimine käivitasid lõpuks poolelioleva protsessi. Nüüd vaatame, mida uut on tarkvarauuendus toonud.

Vähemalt esialgu midagi kinni enam ei jookse. Nagu lubati, teeb tarkvarauuendus telefoni veidi kiiremaks - kiiruse osas ka alguses pole nagu midagi ette heita, peale selle, et seadete menüü ei keri sujuvalt. Samas rakendustes on kõik menüüd sujuvad. 

Rakendustes kolades võib öelda ka seda, et asjad on veidi kiiremaks läinud. Eriti paistis see välja Foursquare´i kasutades, mis varem oli üsna aeglane. Ka Facebook uuendab end nüüd korralikult, vanas tarkvaras kulus vahel minuteid, enne kui uued uudised ette laeti.

Marketplace´is tundub saavat ka tasulisi rakendusi osta Eesti Live kontoga. Kas see ka enne nii oli, kahjuks ei mäleta - nüüd aga lubatakse rakendust ostes valida maksemeetud ja oma krediitkaardiandmed näiteks sisestada. eesti kontoga näidatakse hindu inglise naeltes.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.