fbpx Kodanikuühiskonna aasta tegijate seas EMT ja Garage48 | AM.ee

Kodanikuühiskonna aasta tegijate seas EMT ja Garage48

Vabaühenduste liit EMSL kuulutas välja selleaastased kodanikuühiskonna aasta tegija tiitli saajad, mille sekka sattus ka paar IT ettevõtmist. Aasta tegijad on vabaühendustest Toidupank ja äriettevõtetest EMT. Aasta missiooniinimeseks valiti Liia Hänni ning aasta teoks NO99 teatri “Ühtne Eesti". Esmakordselt välja antud aasta pioneeri tiitli sai Garage48.

Aasta missiooniinimene, e-Riigi Akadeemia programmi direktor Liia Hänni on väsimatu kaasamise ning poliitiliste otsuste läbipaistvuse edendaja nii Eestis kui ka teistes riikides, põhjendab EMSL valikut. Enam silma paistnud tegevuste, nagu näiteks e-valimiste hea tava või äsjase tublima e-poliitiku valimise kõrval tõstab EMSL esile Hänni tööd e-demokraatia alal kohalikes omavalitsustes, mida võib nimetada ühiskonna demokratiseerimiseks sügavuti.

Aasta äriettevõte EMT sai EMSLilt tunnustuse aktiivse osalemise eest aktsioonis "Teeme ära! Minu Eesti" ja sellest välja kasvanud algatustes.

Aasta pioneer Garage48 on uute teenuste väljatöötamisele suunatud kodanikualgatus, millest võib tõusta laiemat kasu ühiskonna kõigile sektoritele. Kuigi tehnoloogia ja start-up’ide kultuuri ärgitajana, on Garage48 täiuslik näide kodanikualgatusest, kus ideega inimesed tulevad kokku, teevad midagi ära ja tulemus on reaalne. Algatus on ületanud juba ka riigipiirid.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.