fbpx Tehnopol ja YIT Ehitus ehitavad 7 miljoni euroga mehhatroonikakeskuse | AM.ee

Tehnopol ja YIT Ehitus ehitavad 7 miljoni euroga mehhatroonikakeskuse

Masinaehitus, elektroonika ja tarkvaratööstus saavad tulevikus tihedamalt kokku, sest AS YIT Ehitus ja SA Tallinna Teaduspark Tehnopol sõlmisid kokkuleppe Mehhatroonika keskuse ehitamiseks Tallinnas. Keskus toob Tehnopoli ca 9000 m2 tehnoloogiaettevõtetele suunatud kontori-, arendus- ja laboripindasid.

Uue hoone rajamine läheb maksma kokku 7 miljonit eurot ning valmib 2012. aasta kevadeks.

Tehnopoli juhatuse liikme Pirko Konsa sõnul on keskuse eesmärgiks tuua füüsiliselt kokku ettevõtlus, haridus ja teadustöö, mis looks eeldused masinaehituse ja elektroonika valdkonna kasvuks Eestis.

„Mehhatroonika keskuse tekkimine Tehnopoli, Tallinna Tehnikaülikooli ja IT Kolledži vahetusse lähedusse tähendab insenerioskuste ja ettevõtete vajaduste kombineerimist. Juba pooleteise aasta pärast saavad Eesti ettevõtted olla tõsisemaltvõetavad partnerid ja investeeringute sihiks paljudele rahvusvahelistele kontsernidele kasvõi kosmosetööstuse või lennunduse valdkonnas,“ ütles Pirko Konsa.

AS-i YIT Ehitus juhatuse esimehe Margus Põimi sõnul on uuenduslike arendusprojektide elluviimisel alati oma võlu – nii ka Mehhatroonika keskuse puhul.

„Saame oma kompetentsi ja võimekust rakendada projekti kõikides etappides alates hoone arhitektuursest ideest ja rahastamisest kuni lepingute sõlmimiseni tulevaste üürnikega. Tunneme taoliste projektide suhtes kõrgendatud huvi. Projekti headust näitab ka see, et enamikule üüripinnast on huvilised juba olemas,“ ütles Margus Põim.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.