fbpx Tänasest algas uue korra järgi registreerimata .ee domeenide kustutusmenetlus | AM.ee

Tänasest algas uue korra järgi registreerimata .ee domeenide kustutusmenetlus

Täna said need, kelle Eesti .ee lõpuga domeen polnud veel uue korra järgi ümber registreeritud, Eesti Interneti Sihtasutuselt teate, et alanud on nende domeenide kustutusmenetlus. Esialgu midagi katastroofilist ei juhtu, ka ümber registreerimata domeenid kestavad edasi. Kuid saadetud kirjas oli ära toodud täpne ajakava, mis edasi juhtuma hakkab.

Kustutusmenetluses hakkavad juhtuma sellised sündmused.

6.01.2011 – 5.02.2011 märgitakse ümberregistreerimata domeenide juurde www.eestiinternet.ee domeeniotsingusse „domeen on kustutusmenetluses“. Aegumisperioodil on domeen veel aktiivne ning seda on võimalik ümber registreerida.

6.02.2011 – 5.04.2011 on domeen on tsoonist väljas, mis tähendab, et domeen ei ole enam aktiivne ja domeeniga seotud kodulehed ja e-posti aadressid lakkavad töötamast. Domeeni on võimalik veel ümber registreerida.

6.04.2011 – kustutusperioodi lõpp. Ümber registreerimata domeenid kustutatakse, need muutuvad vabaks ja „kes ees, see mees“ põhimõttel kõigile registreeritavaks.

Oma domeeni ümberregistreerimiseks tuleb leida registripidaja, kelle juures vastava avalduse ja teenustasu maksmise järel domeen uueneb vastavalt uutele reeglitele. Registripidaja juures ei pea tingimata oma domeeni majutama, selle võib paigutada mõne teise teenusepakkuja serverisse.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.