Geoff Linton: Oracle kaitseb ka administraatori liigse huvi eest

(Arvutimaailm 5/09)

Äsja lõppenud Oracle´i ja KPMG Estonia ühisel seminaril tutvustas Oracle´i äriarenduste direktor Geoff Linton, kuidas kaitsta oma andmebaase ka n.ö sisemise ohu ehk liiga uudishimuliku andmebaasiadministraatori eest.

Selleks on Oracle´il omad vahendid olemas, tutvustas Linton ja näitas, mismoodi blokeeriti kaastöötajate vastu liigset huvi tundva administraatori päring töötajate palgaandmetele. Intelligentne turvasüsteem sai aru, et administraatoril pole põhjust luua tabelit, kus on kõigi töötajate nimed ja teises veerus igaühele vastav palganumber.

Teine omadus, mis kaitseb firma andmebaase näiteks testkeskkondades, kus võõraid pilke liigub, aitab tegelikud andmed asendada mittemidagiütlevate testandmetega, samas kui testida saab ikkagi reaalse andmebaasistruktuuriga.

Testkeskkondade jaoks muudetakse reaalseid andmeid, näiteks inimeste nimede kirjetes andmemaskiga tähtede järjekord juhuslikuks, et testijad ei saaks tegelikku infot vaadata. Seda teeb Enterprise Manager Data Masking Pack – peidab päris andmed, kuid ei riku midagi andmebaasides.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.