Swedbank avas täna uue internetipanga mobiilile

Swedbank avas täna uue mobiilipanga beetaversiooni, millega saab mobiili internetilehitsejast teha oma tavalisi pangatoiminguid.

Aadressil www.swedbank.ee/mobile avaneb mobiili brauseriga sisenedes spetsiaalselt väikese ekraaniga seadmetele loodud internetipank, mis kasutab ka vähem andmesidemahtusid, kuna mobiilne internet on kallis. Veebileht nõuab seadmelt ka väiksemat arvutusvõimsust.

Mobiilipangas saab teha siseriiklikku makset, vaadata kümne viimase tehingu kontoväljavõtet, kontojääki, valuutakursse ja lähimaid pangakontoreid või pangaautomaate. Paraku see lähimate otsing ei toeta (veel?) mobiilset positsioneerimist, oma asukoht tuleb menüüst valida ise.

Mobiilipanka saab siseneda samamoodi nagu tavalisse internettipanka, puudu on vaid ID kaardiga sisenemise võimalus, kuna mobiilis ei saa ID kaarti lugeda. Mobiil-IDga muidugi siseneda saab.

Nagu pressikonverentsil öeldi, pole see pank veel kaugeltki valmis, kuid on juba kasutatav. Swedbanki arendajate sõnul on mobiilipank kõige paremini kasutatav iPhone´iga, kuna nad ise kasutasid mobiilipanga tegemisel ja testimisel just neid telefone, kuid töötab see lihtsustatud veebilehitseja väga edukalt ka Symbianiga Nokia mobiilidel, mõne aasta vanused Sony Ericssonid saavad ka panka sisenemisega hakkama ning mugav on seda kasutada ka Windows Mobile´iga seadmetega, millel Opera lehitseja (aga saab ka ebamugavama Mobile Internet Exploreriga hakkama).

Mobiilipangas makse tegemine näeb iPhone´i ekraanil välja selline.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.