fbpx 67 teenust võistlevad Eesti parima e-teenuse tiitli eest | AM.ee

67 teenust võistlevad Eesti parima e-teenuse tiitli eest

E-teenuseid on palju juurde tulnud, nii palju, et Eesti parima e-teenuse konkursile laekus 67 uut kodumaist e-lahendust. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse korraldatava Eesti parima e-teenuse konkursi žürii esimehe Margus Püüa sõnul on 67 kandidaati Eesti parima e-teenuse tiitlile kõigi aegade rekord. 

Kõige tihedam on konkurents e-äri ja ettevõtluse kategoorias, kus parima tiitlile võistleb 28 uut e-teenust.

Oma kandidatuuri on selles kategoorias üles seadnud päevapakkumiste keskkond Cherry.ee,Telegrupi VoIP-lahendus IPCentrex, Ergo Kindlustuse e-reisikindlustus, veebipõhine ressursiplaneerimise ja projektijuhtimise tarkvara Ganttic, arhiveerimis- ja asjaajamisteenus Eesti Arhivaar, internetipõhine küsitluskeskkond Just Ask, parkimiskohtade andmebaas KuhuParkida, If e-büroo, tuleohutuskeskkond Tulekustuti.net,  EMT suletud ala m-parkimise lahendus ja reisikindlustus, Piletilevi internetipood, Tuule Piletikeskuse broneerimissüsteem, Elioni Digikogu, ilusalongi haldamise tarkvara SalonInfrakiirlaenude otsimootor, äritarkvara Next, broneerimissüsteem I.P.I, Koerteregister,  veebipõhine raamatupidamistarkvara E-Aktiva, paberivaba raamatupidamist võimaldav Arvekeskus, e-poe tarkvara Pipfrog.com, Projektieksperdi toetusvõimaluste andmebaas, SEBi Rahapäevik, laotarkvara Intopia, sotsiaalse panganduse platvorm isePankur.ee, Tele2 veebipood ja personaalse teenuspaketi kokkupanekut võimaldav Starman Start.                  

Kandidaatide arvult järgneb e-valitsuse kategooria 14 e-lahendusega. Siin astusid võistlustulle Maksu- ja Tolliameti elektrooniline lihtsustatud tuludeklaratsioon ja ettemaksukonto süsteem, kohalike omavalitsuste lemmikloomaregister LLR, Riigikogu otseülekannete arhiiv Riigi.tv, Tallinna linna avalike teenuste andmekogu, EASi iseteeninduskeskkond,Riigi Teataja uus keskkond, sotsiaalteenuste ja -toetuste andmeregister STAR, elektrooniline majandusaasta aruannete keskkond, hoiatamismenetluse infosüsteem, Maa-ameti geoportaalvisualiseeritud äriregister, riigiportaal eesti.ee ja digitaalne isikutunnistus Digi-ID.

E-tervise ja keskkonna valdkonnas pürgib Eesti parimaks seitse e-teenust. Selles kategoorias kandideerivad veebipõhine treeningupäevik ja sotsiaalvõrgustik Sportlyzer,Põhja-Eesti Regionaalhaigla digiregistratuur, E-Koolitervise Infosüsteem,  patsientide tagasisidel põhinev tervishoiutöötajate andmebaasTerviseTrend, suguhaiguste kodustestimine lahendus, ravihaldustarkvara Hammas ning retseptikeskus.  

E-meelelahutuse ja mängude kategoorias on kandidaate kuus: video- ja raadioülekannete sotsiaalvõrgustik Yaika!, online Kaardimoor, suhtlus- ja mängukeskkond Karu, virtuaalset lemmiklooma pakkuv Mobipets, klassikalise poomismängu maratonversioon ja Facebooki rakendus isiksusetestideks.

E-kaasamise vallas on oma kandidatuuri parima tiitlile üles seadnud mitterahaline kauplemisplatvorm Arambla, loodusressursside säästmisele suunatud liikumine ECO2.0, müügijuhtimise tarkvara PipeDrive ja  lugude jutustamisele spetsialiseerunud  sotsiaalvõrgustik myHistro ning e-õppe alal liiklusohutusprogramm „Ohutus kõigile“, e-koolituste platvorm Traindom ja ajalooalane infopank Histrodamus.

E-kultuuri ja pärandi valdkonnas kandideerivadparimaks e-teenuseks üle-Eestiline kalmistumajanduse infosüsteem Haudi,  rahvusarhiivi virtuaalne uurimissaalja sündmusinfo levikusüsteem Kultuuri.net ning e-teaduse ja tehnoloogia kategoorias inseneridele CAD-teenuseid pakkuv GrabCAD ja idee kaitsmise süsteem Vuupala.

Eesti parimad e-teenused ühtekokku kaheksas kategooriasselgitatakse välja veebruarikuus. Iga kategooria võitja saadetakse aprillis e-Eesti au kaitsma maailma parimate e-lahenduste konkursile World Summit Award (WSA) 2011.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.