fbpx Tehnopoli teaduskeskuse uue hoone tuumaks saab Cybernetica AS | AM.ee

Tehnopoli teaduskeskuse uue hoone tuumaks saab Cybernetica AS

Cybernetica AS ja Tehnopol 1 KV (Tallinna Teaduspark Tehnopoli ning OÜ Astlanda Ehituse ühisettevõte) lõid täna käed, et uue keskuse suurrentnikuks ja ankurettevõtteks saab IKT valdkonna teadus- ja arendusettevõte Cybernetica AS.

Kokku ligi 9000 m2 suurusest teadus- ja büroohoonest hakkab Cybernetica AS kasutama 2000 m2 pinda. Hoone eesmärgiks on luua tehnilist ettevõtlust toetav keskkond, kuhu rajatakse lisaks büroopindadele ka arendus- ja laboripinnad. Hoone valmib 2012. aasta mais. Ehitusse suunatav koguinvesteering on 10 miljonit eurot.

Cybernetica ASi juhatuse esimehe Ülo Jaaksoo sõnul on hoone kontseptsioon ettevõttele sobiv. „Meie äri toimimiseks ei piisa pelgalt mugavast büroopinnast kesklinnas. Peame tegema koostööd teadlaste ja ülikoolidega, et edukad olla. Uus keskus tagab meile need tingimused,“ ütles Jaaksoo.

Cybernetica AS on teadus- ja arendusettevõte, riist- ja tarkvarasüsteemide arendaja ning tootja. 1997. aastal asutatud Cybernetica ASi valmistab näiteks valgusnavigatsiooni- ja telemaatikaseadmeid, ehitab mereseire- ja raadiosidesüsteeme laevaliikluse korraldamiseks, töötab välja infoühiskonda toetavaid tarkvaralahendusi, uurib teoreetilisi ja praktilisi turvalahendusi ning nõustab nende juurutamist.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.