fbpx ZTE telefon jõudis testimistaskusse | AM.ee

ZTE telefon jõudis testimistaskusse

ZTE on Eestis olnud esindatud (EMT-s) seeniortelefoniga S202, millel olid küll suured nupud, kuid puudus suurem tarkus, mis omane nutitelefonidele. Elisa, mille Soome poodides müüdi ka Hiina odavaid Androidiga telefone ZTE mõnda aega, ütles täna, et kohe on need odavad Androidid siingi saadaval. Ja just sai ka meie testija Aigar ühe eksemplari oma käsutusse. Küsisin, kuidas tal läinud on.

"Esmane mulje on selline, et igati tõsine telefon. Eelinfo kohaselt pidid ZTE Blade´il olema kaks nõrgimat kohta aku kestvus ning kaamera kvaliteet. Niisama klõpsides pidas aku ilusti vastu, kui tõmbasin wifi-ühenduse käima, siis kulus jah nagu tavalisel nutikal," ütles Aigar peale esimest päeva testimist.

Samas enamuse ajast ongi mobiil alles laadinud, lisas ta. Ning mis kaamerasse (5 MPikslit) puutub, siis esmapilgul tundub võhikule täiesti OK olevat, isegi mingitel peaaegu-makrovõtetel toimib autofookus edukalt. Brauseril pole Flashi (aga seda pole mäletamist mööda ka teistel selle versiooni Androididel).

"Ehk siis hetkel ei näe põhjust, miks odava nutitelefoni huvilised ei peaks end täna õhtul Elisa esinduste ette ööbima seadma. OK, ilmateade võib üheks põhjuseks olla. :)"

Tõepoolest, Putinile tutvustatud Glonassiga Venemaa iPhone oli ka ZTE. Lõpetuseks Elisa ZTE telefonide tänane pressiteade:

Elisa toob esimesena Eestis müüki Hiina nutitelefonid, mis on juba alates homsest klientidele koos nutipaketiga kättesaadavad Elisa esindustes üle Eesti.

Elisa müügiosakonna juhi Tiit Metsa sõnul on androidtelefon ZTE Blade turu soodsaima hinnaga nutitelefon. „Hinnaklassilt on Hiinas toodetud nutitelefon poole odavam kui teised sama funktsionaalsuse ja kvaliteediga nutitelefonid,“ ütles Tiit Mets.

Android operatsioonisüsteemil põhinev ZTE Blade on avatud platvormiga mobiiltelefon, millele on võimalik lisada palju uusi rakendusi või neid ka ise luua. Telefon on varustatud 3,5-tollise puutetundliku ekraaniga, sisseehitatud GPS-seadmega ning 5-megapikslise kaameraga.

ZTE Blade androidtelefoni pakub Elisa eraldi nutitelefonide paketiga, mis võimaldab kasutada mobiilset internetti piiramatus mahus ning kõneminuti hind kõikide operaatorite võrkudesse on 4 senti minut. Igakuine kulu koos ZTE Blade mobiiliga (tähtajalise lepinguga) on vaid 10 € kuus.

Uue telefoni täpsemate andmetega on võimalik tutvuda siin. Telefoni pikem ülevaade tuleb lähiajal ka Arvutimaailmas.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.