fbpx "Laisa programmeerija" auhinna said õpilased Jaagup Repän ja Sandra Schumann | AM.ee

"Laisa programmeerija" auhinna said õpilased Jaagup Repän ja Sandra Schumann

Eesti Informaatikaolümpiaadil kuulutati välja kaks Laisa Programmeerija eriauhinda – Arvutimaailma aastatellimust, mille saavad lühima ülesannet lahendava programmi väljamõtlejad. Tarkvarafirma Logica Eesti andis Tartu Ülikooli Teaduskooli korraldataval Eesti Informaatikaolümpiaadil välja kaks Laisa Programmeerija eriauhinda ehk Arvutimaailma aastatellimust - Jaagup Repänile Hugo Treffneri Gümnaasiumi 11. klassist ja Sandra Schumannile Tallinna Reaalkooli 10. klassist.

„Võistlejaile antakse andmetöötlusülesanne ning nende kirjutatud programm peab andma õige vastuse mõistliku aja ja mälukasutuse juures,“ selgitas Eesti Informaatikaolümpiaadi žürii esimees Ahto Truu.

Nn "laisk programmeerija" Jaagup Repän kinnitas, et ta mõtles olümpiaadiülesannet lahendades programmi pikkusele ja auhinnale – parandas koodi ning tegi seda lühemaks. „Olen osalenud kaua, kõik trikid on selged,“ ütles ta ja lubas minna edasi rahvusvahelistele võistlustele.

Toomas Saarsen, Logica Eesti tegevjuht: „Toetame informaatikaolümpiaadi ja anname auhindu välja alates aastast 2005. See on meie erialale kõige lähem olümpiaad ning need noored inimesed, kes sinna jõuavad, on mõne aja pärast ka meie potentsiaalsed töötajad.“

Pildil: Logica Eesti tegevjuht Toomas Saarsen annab Jaagup Repänile üle auhinda.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.