fbpx Maailma ja Eesti IT tippjuhid on tehnoloogiasektori tuleviku suhtes optimistlikud | AM.ee

Maailma ja Eesti IT tippjuhid on tehnoloogiasektori tuleviku suhtes optimistlikud

Eurocom Worldwide iga-aastane tehnoloogia turu-uuring näitab, et 61% tehnoloogiasektori tippjuhtidest kindlustunne tehnoloogiasektori väljavaadete suhtes on kasvanud.

57% tippjuhtidest arvab, et töökohti tuleb juurde.

Tippjuhid on seisukohal, et maailma tehnoloogiasektori järgmise 12 kuu väljavaated on head. Sellisele järeldustele jõuti värskeimas iga-aastases tehnoloogiavaldkonna kindlustunde uuringus, mille korraldas ülemaailme suhtekorraldusfirmade võrgustik Eurocom Worldwide koos Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liiduga ITL ja kommunikatsiooniettevõttega In Nomine.

Uuringust, millega mõõdeti kogu maailma, sh Eestis tegutsevates tehnoloogiaettevõtetes töötava 664 tippspetsialisti hoiakuid ja meediakasutust, selgus, et 61% vastanute kindlustunne tehnoloogiasektori väljavaadete suhtes on järgmise 12 kuu jooksul eelmise aastaga võrreldes kasvanud.

„Täpselt samasugune kindlustunde suurenemine tuleviku suhtes on toimunud ka Eestis viimase 2 aasta jooksul ning IKT sektori ettevõtted näevad järgmisi aastaid positiivsetena. Seda kinnitab ka konjunktuuriinstituudi analüüs, mida nad regulaarselt IKT ettevõtete seas läbi viivad,” ütles ITL-i president Taavi Kotka. “Majandussurutisest toibumine on toimunud kardetust kiiremini ning ka ekspordimahud on pidevas kasvutrendis. Samas uute töökohtade loomine ei ole täna kinni mitte niivõrd müügis kuivõrd kvaliteetses inimressursis, kes suudab rahvusvahelises konkurentsis toime tulla ja seda ressurssi napib.“

Tehnoloogiaetevõtete optimism teisendub töökohtade lisandumiseks, sest 57% vastanutest loodab, et nende ettevõte loob järgmise 12 kuu jooksul uusi töökohti. Vaid 9% arvab, et töökohti jääb vähemaks ning 34% arvab, et tööhõive jääb praegusele tasemele.

Kaks kolmandikku vastanutest (66%) usub, et maailmamajandus on langusest toibumas, ja suurem osa (58%) arvab, et nende riik on langusest üle saanud.
Siiski on märkimisväärne 37% seisukohal, et nende riigis surutis kestab.

Eurocom Worldwide võrgustiku direktor Mads Christensen lisas: „"See on kaheksas aasta, mil me mõõdame kindlustunde praegust seisu üleilmses tehnoloogiasektoris. Tulemused näitavad, et tehnoloogiapõhine äritegevus elavneb sel aastal kindlasti.”"
 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.