fbpx Lapsed programmeerima - Microsoft pakub selleks Kodu | AM.ee

Lapsed programmeerima - Microsoft pakub selleks Kodu

Kui Jaapani lapsed on lasteaeda lõpetades juba robotit kokku pannud, siis lääneriikides muretsetakse selle pärast, et noored valivad aina vähem tehnikaga seotud alasid. Selleks, et varakult programmeerimise ja inseneritööga tutvust teha, on Microsoft loonud graafilise lihtsa videomängude programmeerimise vahendi Kodu - lubatud alates viiendast eluaastast.

USAs muretsevad tööjõuga seotud organisatsioonid, et tehnoloogiavaldkonnas on aastaks 2014 paar miljonit vaba töökohta teaduse ja tehnoloogiaga seotud valdkondades, aga keskkoolilõpetajatest valib tehnoloogiaga seotud alasid aina vähem, alla 15% lõpetanutest. Insenere enam ei jätku.

Programmeerimisoskust ja tehnilist taipu arendav Microsofti Kodu on mõeldud lastele alates viiendast eluaastast PC-le või XBOXile mängude tegemiseks lootuses, et ehk saavad neist ise mänge luues tulevased insenerid.

Kodu kasutajaliideses on programmi elemendid saanud endale kolmemõõtmelise kuju ja neid võib vabalt tirida oma mängu stsenaariumitesse ning ehitada tehiskeskkondi mängija ringiliikumiseks. Lisaks maastike ehitajale on Kodul 20 valmistegelast, kelle liikumist ja välimust saab ise muuta.

Tasuta allalaetav Kodu aitab lastel paremini õppida matemaatikat ja loogikat, if/then loogikaahelaid, tsükleid ja algoritme. Valmistehtud mäng jookseb probleemideta XBOXis ja PC-s, Microsofti tarkvara puhul mõistagi Windowsiga PC-s.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.