fbpx Zone´is algas võidujooks domeenireformiga vabanenud domeenidele | AM.ee

Zone´is algas võidujooks domeenireformiga vabanenud domeenidele

Tänasest algas suur võidujooks Eesti domeenireformi käigus vabanenud domeenidele. Eesti suurim domeenide registreerija Zone.ee alustas eeltaotluste vastuvõtmist nendele .ee domeenidele, mida ei ole Eesti tippdomeeni reformi käigus ümber registreeritud. Kokku on vabanevaid domeene ligi 38 000. Väga paljud neist on enne tasuta olnud eraisikute .pri.ee domeenid, mille pikendamist ei peetud aastatasu eest mõistlikuks (või oli domeen hüljatud).

„Tegemist on unarusse jäetud domeenidega, mis on tänaseks aegunud ja võetakse seetõttu senistelt kasutajatelt ära ning vabastatakse uutele soovijatele. Kasutuseta jäänud ressursi vabastamine oligi üks Eesti tippdomeeni reformi peamiseid eesmärke,“ selgitas Zone Media arendusjuht Ardi Jürgens.

6. aprilli jooksul kustutab .ee domeenide register Eesti Interneti Sihtasutus kõik ümber registreerimata domeenid registrist. Jürgensi sõnul on oodata, et paljud neist domeenidest registreeritakse ka koheselt uutele omanikele, sest mitmete domeenide vabanemist on kannatamatult oodatud juba pikemat aega.

„Vabanevaid domeene saavad taotleda kõik isikud ja neid registreeritakse põhimõttel kes ees, see mees. See tähendab, et esimene registreerija, kelle taotlus vabanenud domeenile jõuab tippdomeeni registrisse, saab domeeni uueks omanikuks,“ lisas Jürgens.

Põhjuseks, miks Zone alustab taotluste vastuvõtmist juba täna, on soov anda internetikasutajatele piisavalt aega soovitud domeenide väljavalimiseks ja taotluste vormistamiseks.

Nimekirja vabanevatest domeenidest leiab sellelt veebilehelt.

Illustratsioon: Salvatore Vuono / FreeDigitalPhotos.net

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.