fbpx Eesti Interneti SA esitas ICANN-ile taotluse .ee tippdomeeni sponsororganisatsiooni re-delegeerimiseks | AM.ee

Eesti Interneti SA esitas ICANN-ile taotluse .ee tippdomeeni sponsororganisatsiooni re-delegeerimiseks

Eesti Interneti SA delegatsioon esitas ICANNile avalduse .ee tippdomeeni sponsororganisatsiooni staatuse omandamiseks ehk re-delegeerimiseks. Sellega koondatakse kõik .ee domeeniga seotud organisatoorsed ülesanded kokku ühte asutusse, Eesti Interneti Sihtasutusse. Varem on MTÜ Eesti Interneti Kogukond süüdistanud Eesti Interneti Sihtasutust selles, et tegelikult neil puudub õigus .ee tippdomeeni hallata, kuna domeeni haldajaks on endiselt Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituut.

Praegu on Eesti tipptaseme domeenide sponsororganisatsiooniks märgitud Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituut, administratiivseks kontaktisikuks Endel Lippmaa ning tehniliseks kontaktisikuks Jaak Lippmaa. Domeenide registreerimisaadressina on kirjas Eesti Interneti Sihtasutuse veebileht www.eestiinternet.ee.

„Ülemaailmse internetiorganisatsiooni ICANNi juures sponsororganisatsiooniks registreerimine on oluline samm Eesti lõimumisel rahvusvahelisse internetikogukonda. Näen meie panust eeskätt küberruumi turvalisusega seotud küsimustes, kus Eestil on kogemusi,“ ütles San Franciscos ICANNi 40. kohtumisel viibiv Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts.

Seni on .ee domeeni sponsororganisatsioon ja registri infrastruktuuri haldaja erinevad organisatsioonid. „On oluline, et ICANNis oleks sponsororganisatsioonina registreeritud asutus, mis realselt tegeleb tippdomeeni haldamisega ja omab selleks vastavat infrastruktuuri,“ ütles Eesti Interneti SA juhatuse liige Jaak Lippmaa.

Kõigi .ee domeeni haldamisega seotud organisatoorsete ülesannete ühte asutusse koondamine otsustati 2008. aastal tegutsenud domeenireformi planeerinud töörühmas, kus osalesid valitsuse esindajad, Tallinna Tehnikaülikool, internetiga seotud teenuseid pakkuvad ettevõtted, intellektuaalomandi valdajate esindajad ja senised tippdomeeni haldamisega seotud osapooled.

Sponsororganisatsiooni Eesti Interneti SA re-delegeerimiseks saatsid toetuskirjad ICANN-ile Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium ja internetikogukonna esindajana Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL).

Eesti Interneti SA on Vabariigi Valitsuse ja ITL-i poolt asutatud organisatsioon, mille eesmärk on Eesti .ee maatunnusega tippdomeeni haldamine, turvalisuse tagamine, internetikogukonna esindamine rahvusvaheliste organisatsioonide, sh ICANN juures ja domeenivaidluste komisjoni töö korraldamine.

FOTO: SCANPIX

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.