Microsoft tegi avalikuks eestikeelse Internet Explorer 8

Täna kella kümnest avanes kõigile võimalus alla laadida eestikeelne Internet Explorer 8. Arvutimaailmale ja Digile tutvustati uut brauserit Microsofti Tallinna kontoris.

Maailma enimkülastatava 25 veebilehe kiirustestis on Microsofti väitel uus Internet Explorer paljudel juhtudel konkurentidest kiirem. Võrreldi uusimate Chrome´i ja Firefoxi brauseritega.

Uutest asjadest on lisandunud palju ilusaid lisavidinaid, mis on küll igatpidi huvitavad, kuid küsimus on ilmselt selles, kas kasutajad oma vanade harjumuste juurest neid uusi lahedaid asju kasutama viitsivad hakata. Näiteks parema hiirekliki all on mitmed tegevuste kiirendajad (Accelerator): näiteks valitud veebilehe osa meiliga saatmine, blogisse lisamine või Wikipedia otsingusse saatmine.

Huvitav on ka visuaalne otsing. Sisestades brauseri otsinguaknasse oma päringu, avaneb väike mikrosait otsinguakna all, kus tulemused on juba visuaalselt esitatud. Brauseriaknasse ei peagi enne minema.

Webslice´idega saab luua veel oma mikrosaite, mis rippmenüüst avanevad ja kuvavad olulist infot, näiteks ilmateadet, eBay oksjoni hetkeseisu, uudiste lisandumist saidile. Nt Delfi webslice´iga saab oma brauserisse luua nupu, mis hakkab vilkuma, kui delfisse on mõni värske uudis lisatud.

Oluliselt on täienenud ka turvaomadused. Näiteks Cross-Site Scripting (XSS) on vaikimisi keelatud, nii ei saa ühelt veebisaidilt passida teisel veebisaidil toimuvat, kui kasutaja neil mõlemal tegutseb. Samuti tunneb IE8 paremini ära kahjulikke allalaaditavaid faile või tunnistab täpsemini ohtlikuks teatud veebilehekülgi, kust võib mõne pahavara saada.

Põline probleem - Internet Expoloreri kinnijooksmine on kasutajale nüüd vähem valulikuks tehtud. Kui TAB-ides avatud veebilehtedest üks kinni jookseb, ei käivitata enam kogu brauserit, vaid ainult see kinnijooksnud TAB, nii jääb teistes TABides olev info alles (ka veebivormidesse lisatud sisu säilib).

"Klientide ootused veebibrauserile on meile selged – turvalisus, kiirus ning kasutusmugavus," rääkis Microsoft Eesti esinduse Windows operatsioonisüsteemi ja Office’i tootejuht Pert Lomp esitlusel. "Internet Explorer 8 võimaldab inimestel jõuda vajaliku informatsioonini kiiresti, pakkudes neile samas sellist turvalisuse taset, millega ei suuda võistelda ükski teine veebilehitseja," arvas Lomp.

Internet Explorer 8 on allalaetav 26 keeles, nende hulgas araabia, hiina, tšehhi, taani, inglise, soome, prantsuse, saksa, kreeka, heebrea, ungari, itaalia, jaapani, korea, norra, portugali, poola, vene, hispaania, rootsi ning türgi keel. Lisainformatsiooni Internet Explorer 8 kohta saab leheküljelt www.microsoft.com/ie8.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.