fbpx Täna õhtul algab IT ÖÖ | AM.ee

Täna õhtul algab IT ÖÖ

Täna õhtul algab üle-Eestiline IT ÖÖ, kus noored kogunevad noortekeskustesse ja mõtlevad seal välja lahedaid ideid teemal „Kuidas IT saab elu paremaks muuta“. Toimub nii öelda tuleviku IT leiutajate/geeniuste mäng.

IT öö eesmärgiks on äratada noortes huvi IKT valdkonna vastu, näidata seoseid teiste valdkondadega ja kummutada levinud stereotüüpe IT spetsialistidest.

Eestis on täna tööturul IKT-spetsialiste suhtarvult ligi 1,5 korda vähem kui Euroopa Liidus keskmisena. See on üks põhjustest, miks ITL koostöös oma liikmesettevõttete, noortekeskuste ja ülikoolidega on algatanud IKT erialade populariseerimise projekti, mille raames toimub ka IT ÖÖ.

IT ÖÖ toimub kokku 12 noortekeskuses, kuhu kogunevad noored ka teistest piirkonna keskustest. Tegemist on meeskonnatöö üritusega, kus ühtsed noortegrupid mõtlevad ideed välja 0 kuni teostuseni, erilisus seisneb selles, et kõik keskused on omavahel ühendatud ning tegevused toimuvad sünkroonis. Lõpptulemusena valmivad noorte ideedest multimeedialiste lahendustega presentatsioonid, millest parimad pannakse üles StartIT Facebooki keskkonda.

IT öö tegemisi on võimalik jälgida live’is http://itoo.noortetv.ee/ , alates kella 19.00-st ja kuulda toimuvat www.noorteraadio.ee.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.