fbpx Kell 12 vabanevad ümber registreerimata domeenid | AM.ee

Kell 12 vabanevad ümber registreerimata domeenid

Vastavalt uuele domeenikorrale vabanevad täna kell 12 kõik ümberregistreerimata .ee domeenid. 

Vabaneb ligi 38 000 vana korra järgi registreeritud, kuid seni ümberregistreerimata domeeninime, mis muutuvad kõigile soovijatele kättesaadavaks „kes ees, see mees“ põhimõttel. 6. aprillil alates kell 12:00 saavad registripidajad esitada Eesti Interneti SA vabanenud domeenide registreerimise taotlusi.

Kuna vabanevate domeeninimede seas on väärtuslikke domeene, võib domeeninimede registreerimisel „kes ees, see mees“ printsiibi järgi ette tulla olukordi, kus domeeninimesid üritatakse registreerida isikute poolt, kes ei pruugi olla vastava domeeni suhtes heauskselt õigustatud. Eesti Interneti SA rõhutab, et enne domeeni registreerimistaotluse esitamist peab registreerija küllaldaselt veenduma sh vastavate kaubamärgiregistrite abiga, et nime registreerimisega ei kahjustata kolmandate isikute õigusi.

Kui näiteks spekulatiivsetel eesmärkidel nime registreerimisega on õigusi siiski kahjustatud, tegutseb Eesti Interneti SA juures selliste olukordade lahendamiseks Domeenivaidluste Komisjon, kuhu on oma huvide kaitseks võimalik pöörduda.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.