fbpx Androidiga telefonist IP veebikaamera | AM.ee

Androidiga telefonist IP veebikaamera

IP kaamerad maksavad palju. Lisaks on vaja ka videopilt kuidagi üle kanda, selleks on veel lisaseadmeid vaja. Ometi on paljudel juba IP kaamera sama hea kui taskus olemas - tavaline Androidiga telefon võib vastava rakenduse abil ise korralikuks valvekaameraks hakata.

Toimetus testis rakendust nimega IP Webcam. See on lihtne programm Android Marketis, mis lülitab sisse mobiilikaamera ja hakkab ühtlasi ka videostriimi- ning veebiserveriks. Mobiili IP aadressile minnes näeb ilustamata elementaarset kaameralehekülge, kus on olemas kaamera juhtimise nupud, mõned lingid erinevates formaatides pildi kättesaamiseks ning juhend näiteks Windowsiga PC jaoks telefon veebikaameraks pöörata - kui Skype´i videokõne jaoks vaja välist kaamerat, siis mobiil kõlbab nüüd ka.

Väikeses testis selgusid rakenduse juures kaks olulist puudust, alustame nendest. Esiteks - server pole kuigi stabiilne. Testitud HTC Legendiga kippus mobiilis olev IP Webcami server "maha kukkuma" ehk võrgust kaduma. Aitas internetiühenduse telefonis korraks välja-sisse lülitamine ja rakenduse restart. Teiseks - mobiilioperaatorid näivad kasutavat NAT-imist ehk puudub avalik väline IP aadress, mille kaudu telefonile ligi saaks (selle saab küll lisatasu eest oma telefonile tellida). WiFi võrgus võib selle mure lahendada portide suunamisega, kui ruuter jagab telefoni tulemüüri vahelt maailmale vastavat porti seadistades välja.

Muid olulisi puudusi ei täheldanudki. Seadistada saab väljuvat videostriimi kuni 800x480 pikslisele pildile, pöörata pilti püstipidi või horisontaalseks, kaitsta parooliga, valida videoväljundile mõni muu port kui 8080, lasta läbi ka heli, lülitada sisse LED ja teha täiendavat autofokuseerimist, kui pilt on ähmaseks läinud.

Arvutiga mobiili IP aadressile ligi minnes on näha valikud videostriimi vaatamiseks. Näiteks .m3u striimi mängib nii Windows Media Player kui VLC, aga saab ka ära kasutada Chrome´i või Firefoxi sisseehitatud IP kaamera pleierit. Samade brauseritega saab ka heli kuulata otse veebilehitsejas.

Kes aga võtavad asja ette suurelt ja tahavad oma nõrgukese mobiili mõnda suuremasse valvesüsteemi ühendada, siis selleks on võimalus MJPG-ühilduva striimi näol, mida mobiil samuti väljastab. Lihtsaim variant on aga võtta pidevalt uuenev hetkepilt aadressil http://sinuip/photo.jpg ja seda serveerida liikuvpildina ükskõik millises süsteemis, kasvõi mõnel pidevalt värskendataval veebilehel.

Eemalt saab mobiili IP kaamerat minimaalselt ka juhtida, näiteks LED lampi sisse-välja lülitada või autofookust aktiviseerida. Ekraanipilte saab teha, pilti ja heli arvutisse salvestama panna jne. Seega - kalli IP kaamera asemel piisab sajaeurosest Androidiga telefonist, kui nõudmised on ülimalt minimaalsed ja kaamera pildikvaliteet pole nii oluline. Samas peab arvestama, et kaameraga töötades on ka parima akuga telefon mõne tunniga tühi.

Selline näeb välja mobiili veebiserver, kust IP kaamerat arvuti brauseri kaudu juhtida.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.