fbpx Avati Eesti e-kogemust tutvustav portaal e-Estonia.com | AM.ee

Avati Eesti e-kogemust tutvustav portaal e-Estonia.com

Enam ei pea oma tuttavaid vaid Ülemistele demokeskusse Eesti e-saavutustega tutvuma viima, eelpildi saab anda ka veebist. Täna avatud portaal e-Estonia.com tutvustab Eesti kui eduka e-riigi lugu ka mujal maailmas. IKT Ekspordiklastri initsiatiivil ning Demokeskuse ja Eesti ettevõtjate koostöös sündinud veebileht koondab endas Eesti e-ühiskonna parimaid praktikaid. Esmakordselt on kogutud ühele lehele kokku märkimisväärne hulk Eesti e-lahendusi ja kogemust.

„Eesti kui e-riigi ainulaadsus seisneb just erinevate lahenduste sisulises tugevuses ja laialdases kasutuses. Ka tehnoloogiliselt väga kõrgelt arenenud riikides ei ole veel suudetud saavutada sellist e-ühiskonna funktsionaalsust ning e-lahenduste sidusust nagu me näeme tänases Eestis,“ rääkis Demokeskuse tegevjuht Indrek Vimberg. Vimbergi sõnul on nõudlus taolise veebikeskkonna järele suur ning infopäringuid Eesti e-lahenduste kohta, millele saab nüüdsest vastuse e-Estonia.com lehelt, laekub Demokeskusele iga päev.

e-Estonia.com lehekülg pakub ülevaadet Eestis kasutusel olevatest lahendustest – leht koondab parimaid praktikaid ning seob need üheks terviklikuks looks.

Eesti kui eduka e-riigi nähtavuse tõstmine ja IKT sektori ekspordi edendamine on olulise prioriteedina kirjeldatud ka värskes koalitsioonileppes.

Algatusele on toetust avaldanud ka Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves. „Eesti edu sõltub innovatsioonist, uute ideede leidmisest ja nende elluviimisest. Ent oluline on seegi, kuidas me oma edusamme ülejäänud maailmale esitleme. Kahe aasta eest loodud Demokeskus on üks ustest, mis Eestit kui edukat e-riiki välisilmale tutvustab,“ lausus Ilves.

e-Estonia.com projekti kaasrahastavad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Tallinna Ettevõtlusamet ja IKT Ekspordiklastri partnerettevõtted.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.