fbpx E-teksti tarbimine möödub Gartneri hinnangul õige pea pabertekstist | AM.ee

E-teksti tarbimine möödub Gartneri hinnangul õige pea pabertekstist

Ehkki paljud inimesed imestavad, et endiselt loeb suur osa inimesi paberilt rohkem kui e-kandjatelt, on maailmas siiamaani võimutsemas paberkujul tekstide eelistamine. Aga mitte kauaks, ennustab Gartner oma värskes uuringus. Juba lähemal ajal loeb inimkond tekste juba pigem elektroonilistelt kandjatelt kui vanamoodi Gutenbergi-ajastu tehnoloogiaga paberile trükitult. Nooremad eelistavad ekraane paberile, vanemad veel mitte.

Gartneri 2010. aasta neljandas kvartalis korraldatud uuringust selgus, et tahvelarvutite kasutajatest enamus leiavad mugavama olevat ekraanilt lugeda kui paberilt (52 protsenti) või on ekraanilt sama hea kui paberilt lugeda (42 protsenti). Samal ajal peavad sülearvutikasutajatest 47 protsenti ekraanilt lugemist vaevalisemaks kui väljatrükitult. 33 protsenti sülerikasutajatest ei tee vahet, kas lugeda paberilt või ekraanilt, sama hea on nende meelest mõlemat moodi.

Nooremad eelistavad juba ekraane paberile, mehed on ekraani rohkem eelistavad kui naised.

Uuring näitas, et 40 protsenti vastanutest ei oma kogemust e-lugeritega, eriti kõrge oli see protsent Indias (75 protsenti), Suurbritannias (56 protsenti) ja USA-s (57 protsenti). Kõige rohkem olid üllatuslikult e-lugeritega kokku puutunud linnades elavad hiinlased.

Uuriti 1569 kasutajat kuues riigis - USAs, Suurbritannias, Hiinas, Jaapanis, Itaalias ja Indias. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.