fbpx Ostmine Android Marketist on Eestis võimalik | AM.ee

Ostmine Android Marketist on Eestis võimalik

Aastaid on oodatud, millal avaneb ükskord Google´i kassa ja me saame oma krediitkaardilt hoolega raha kulutada, et Android Marketist väärt tasulisi rakendusi, raamatuid, videoid ja muusikat osta. Nüüd on see peaaegu juhtunud. Uks on praokil, lausa lettide vahel tungelda veel ei saa, aga põhimõtteliselt on võimalik Eestis, Eesti mobiilioperaatori kliendina ja Eesti pangakaardiga ost ära teha. Mõningate kitsendustega.

[11.05.2011] Kõige räigem kitsendus on see, et veebist ei saa osta - market.android.com on endiselt kinni. Aga see ei takista, kui on ikka tõsine soov, mobiili Android Marketisse ostureisile minna. Sealgi on üks ahistav kitsendus: kui otsida, siis otsitulemustes on meile, Google´i jaoks Eesti kodanikele, näha vaid tasuta rakendused.

Aga ka sellest saab mööda.

Tuleb hakata Marketi kataloogipuus surfama. Jah, see on väga vaevaline, aga pikapeale jõuab kohale. Selleks tuleb otsida sobiv alateema poes (nt Books & Reference, Business, Comics jne), Top Free asemel valida Just In sorteerimise aluseks ning hakatagi nimekirjas allapoole kerima. Nimekiri jätkub peaaegu lõputult ja seal on ka tasulised rakendused näha.

Tasulisel klikkides on tellimisnupul hind eurodes ja seda vajutades lastakse esimesel korral sisestada oma kehtiva krediitkaardi andmed. Testimisel oli kasutusel Swedbanki kaart. Järgmisel korral on valikus juba kerdiitkaart olemas (millegipärast topelt). Ost tehtud, algab allalaadimine nagu ikka ja install. Gmailile saabub aga kiri ostu sooritamisest ja teade, et 15 minuti jooksul on võimalik see veel tühistada. 

Peale ostu ei ilmu aga tasuline rakendus Market.Android.com alajaotusse, kus on kõik muud tasuta omandatud rakendused. Samas on mobiilis see ilusti olemas - teiste tasuta rakenduste vahel, aga koos hinnaga.

Ma ei tea, kui kaua see võimalus on eksisteerinud, aga täna kirjutas ostmisvõimalusest Twitteris @Rene_Kasela ja peale järeleproovimist selgus, et osta saab tõesti, aga suurte piirangutega. Üsna võimatu on niimoodi nimekirjades surfates jõuda oma soovitud rakenduseni, aga loodetavasti asi paraneb varsti.

[12.05.2011] Nagu vihjati Arvutimaailma Facebooki lehel, on Eesti juba ilmunud ametlike riikide hulka, kus Android Marketi tasulised rakendused on ostetavad, paljudel on ka Marketis vastavad muutused toimunud ja saab tasulisi otsida. (Mul hetkel veel ei saa). Kui Marketi otsingusse pole ikka veel ilmunud tasulised rakendused, siis aitab seadetest Applicationsi alt Marketi rakenduse uuendused maha installida ja mingi valik tasulisi on olemas (mitte küll kõik). Samas on juba võimalik ka osasid rakendusi veebist osta - mis valiku järgi, on võimatu öelda, sest osad on ostetavad (need, mis ka telefonis on ostetavad), osad mitte. Ilmselt üleminekuvärk. Asjad arenevad tormilise kiirusega :)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.