fbpx Webmedia ostis CCC ja sai Balti suurimaks tarkvaraarendusfirmaks | AM.ee

Webmedia ostis CCC ja sai Balti suurimaks tarkvaraarendusfirmaks

Tänaseni saladuses hoitud läbirääkimiste tulemused Soome tarkvaraarendusfirmaga CCC toodi nüüd avalikkuse ette - Webmedia ostis üle 97 protsendi Soome ettevõttest ja plaanib selle tulemusel suurendada käivet ligi kaks korda. Sellega saab Webmedia tõenäoliselt Baltimaade suurimaks tarkvaraarenduse ettevõtteks, möödudes seni suurimast, Läti firmast Exigen.

"Ehkki tehniliselt omandas Webmedia Group CCC aktsiad, näevad ettevõtete juhtkonnad tehingut võrdsete ühinemisena ning mõlemad osapooled on sajaprotsendiliselt ühise eduloo ehitamise taga," ütles Webmedia Groupi asutaja ja juhatuse esimees Priit Alamäe. Mõlemad ettevõtted on olnud läbi majanduslanguse kasumlikud ja kogemused on ühinenutel erinevatest sektoritest, mis üksteist täiendavad. Webmedia on tugev finants-, tervishoiu- ja telekomisektorites ning CCC tööstustootmises ja materjalide logistikas. 

Webmedia jätkab Soome turul CCC nime all ja säilitab sealse struktuuri.

Tehingu suurust pooled ei avalikustanud. Webmedia rahastas ostu osaliselt omavahenditest, osaliselt pangalaenuga.

Kauaoodatud börsileminekut Webmedia esialgu veel ei plaani, aga Taavi Kotka sõnul on nüüd, kui Webmedia on põhimõtteliselt sama suur kui Saku Õlletehas, selleks võimalused olemas.

Seoses ühinemisega on Webmedial kohe karjuv vajadus 50 spetsialisti järele, aasta jooksul loodetakse juurde värvata vähemalt 100 spetsialisti. Ühinenud ettevõtte 2011. aasta käibeks on planeeritud 40 miljonit eurot ja tegevuskasumiks 4 miljonit eurot. Kontsernis töötab nüüdsest 600 tarkvaraarenduse spetsialisti. Peale ühinemist on ekspordi osa ettevõttel 75 protsenti. Enamusosalus on Webmedias jätkuvalt Eesti kodanike käes.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.