fbpx Plan B leiab kadunud Androiditelefoni | AM.ee

Plan B leiab kadunud Androiditelefoni

Kui telefon on kadunud või veel hullem - varastatud, siis pole enam mõtet end "oleksitega" lohutada - oleks turvatarkvara installinud, saaks veel mobiili üles leida või andmed kustutada vms. Aga Plan B ongi see plaan B, mis tuleb kasutusele siis, kui telefoni turvamiseks midagi ette polnud võetud. Selle rakenduse saab kadunud telefoni saata tagantjärgi, kui mobiil juba jalga lasknud.

Market.android.com veebi telefonis kasutatava Gmaili kontoga sisse logides saab saata telefonile rakenduse, mis end automaatselt installib ja kohe käivitab. Peale käivitamist saadab telefon oma asukoha ja mõnedel mudelitel suudab ka GPSi sisse lülitada, et asukoht oleks täpsem.

Asukoht saadetakse telefoniomaniku Gmaili aadressile. Sellele, millega Android Marketissegi sisse logiti. Siis saab iga 10 minuti järel küsida sõbra telefonilt SMSi saates telefoni uue asukoha kohta. Sõnumi sisuks peab olema LOCATE.

Kõik see töötab muidugi siis, kui telefon, mis kaduma läks, on (veel) sisse lülitatud. Väljaspool USA-d on vaja ka andmesideühendust.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.